savasdas@turizmguncel.com

Atilla Uras ve kızları arasında ünlü otelle ilgili neler yaşanmıştı?

Atilla Uras ve kızları arasında ünlü otelle ilgili neler yaşanmıştı?
1987'de kurulan batık Marmara Bankası'nın eski Yönetim Kurulu Başkanı ve bir dönemin kira milyoneri Atilla Uras'ın yaptırdığı eski ismiyle Golden Savoy, mafya lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrası yeniden gündemde.

Mafya lideri Sedat Peker’in ‘üzerine çöktüler’ dediği dönemin Paramount Hoteli (ilk açıldığında ismi Golden Savoy'du) ile ilgili gelişmeler, otelin yatırımcısı Atilla Uras’ın büyük kızı Yasemin Uras tarafından da doğrulandı. Yasemin Uras da, otellerinin üzerine çöküldüğünü, otellerine tankla girildiğini ileri sürdü.

Ancak Atilla Uras vefat etmeden önce kızları ile ciddi sorunlar yaşamış ve bu sorunlar haberlere yansımıştı.

‘’Aklım yerinde, kafam-beynim iyi çalışıyor’’

25 Kasım 2017 tarihli haberde, Atilla Uras’ın kızları Yasemin ve Nilüfer Uras, akıl sağlığının yerinde olmadığı iddiasıyla babalarının vesayet altına alınması için dava açmıştı. Atilla Uras ise, hayatı boyunca baktığı kızlarının kendisini dava ettiğini belirterek, "Onlara yılda belki de 1 milyon dolar veriyordum. Bodrum'da 210 milyon TL'ye mal ettiğim oteli, bir bankaya olan 10 milyon dolar borcum nedeniyle 390 milyon TL'ye satabilecek müşteriler buldum. Buradan alacağım parayı öğrenen kızlarım, böyle bir dava açtı. İstedikleri şey, paranın yüzde 50'sidir. Müşteri bulmuşken oteli satıp borcumu ödemek istiyorum. Ben 80 yaşındayım ve aklım yerinde, kafam beynim iyi çalışıyor. Çocuklarımın açgözlülüğü nedeniyle bu dava açılmıştır." demişti.

Kızlarını mirastan men etmişti

27 Mart 2018 tarihli bir başka haberde ise, Atilla Uras’ın kızları Victoria Yasemin Uras (58) ve Nilüfer Uras’ı (59) mirastan men ettiği belirtilmişti.

Sabah gazetesinden Ali Oktay imzası ile yayınlanan haberde şu ifadelere yer verilmişti:

Kızlarının bu hamlesine karşılık, tekerlekli sandalye ile adliyeye giden Uras ise "Aklım yerinde, sağım, kafam, beynim çalışıyor. Vasi atanmasını istemiyorum" dedi. Atilla Uras daha sonra iki kızına 110'ar bin liralık tazminat davası açtı. Atilla Uras'ın son hamlesi, iki kızını da mirastan men etmek oldu. Uras'ın avukatı M. Tarık Güleryüz ve bir şahit tarafından imza altına alınan belgede, "Kızlarım ve onların alt soylarını mirasımdan ıskat (hükümsüz bırakma, men) ediyorum. Kendilerini asla affetmiyorum. Hastalığım sırasında çok zor günler geçirmiş olmama rağmen hiçbir zaman yanımda olmamışlardır. Sadece para isteyecekleri zaman aradılar. Ölümümden sonra iki kızımın ve alt soylarının, müstakbel mirasçılarımın mirasından hiçbir hak almamasını son arzum ve isteğim olarak vasiyet ediyorum"


Bu Makale 08.06.2021 - 17:21:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.