savasdas@turizmguncel.com

Aşılanmış Alman turistler neden Türkiye yerine Yunanistan’a rezervasyon yapıyor?

Aşılanmış Alman turistler neden Türkiye yerine Yunanistan’a rezervasyon yapıyor?

Aşı olan Alman turistlerin Türkiye yerine Yunanistan’a rezervasyon yaptığı belirtiliyor

TurizmGüncel

Aşı olanların Türkiye’ye giriş koşullarının belli olmaması Yunanistan’ın işine yarıyor.

‘’Türkiye aşı olanlardan PCR testi istemeyeceğini açıklamalı’’

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel’e açıklama yapan Bentour CEO’su Deniz Uğur, Türkiye’nin ‘’Aşı olan turistlerden PCR testi istemiyoruz’ şeklinde açıklama yapmadığı için Alman turistlerin Türkiye yerine Yunanistan’a tatil rezervasyonu yaptığını açıkladı.

Yunanistan’ın aşı olan turistlerden PCR testi istemediğini ve onlara karantina şartı koşmadığını kaydeden Deniz Uğur, ‘’Türkiye’nin en azından, ‘’15 Mayıs’tan sonra aşı olan turistleri ülkemize davet ediyoruz’’ şeklinde duyuru yapması gerekiyor.’’ dedi.

‘’Almanya’nın görüşü de bu yönde’’

Türkiye’nin bu konuda harekete geçmemesi durumunda yerinde sayacağını ifade eden Deniz Uğur, ‘’Şu anki vaka sayılarına bakarak hareket edemeyiz. 4-6 hafta sonrasını da hesaba katmalıyız. Kaldı ki Almanya’nın görüşü de bu yönde. Almanya aşı kartını negatif PCR testi olarak görüyor. Aşı olanlardan ne PCR testi isteyecek ne de onları karantinaya alacak.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Rezervasyonlar Yunanistan’a kayıyor’’

İnsanların şu anda Türkiye’^ye gelmek istediğini ancak belirsizlik olduğu için gelmediğini kaydeden Uğur, Alman turistlerin bu nedenle aşı olanlardan PCR testi istemeyen ve onları karantinadan muaf tutan Yunanistan’a rezervasyon yaptığına dikkat çekti. Türkiye’nin aşı olanlardan PCR testi istemeyeceğini açıklayarak seyahatlerin önünü açması gerektiğini kaydeden Uğur, Almanya’nın son dönemde aşılama yı hızlandırdığının da altını çizdi.


Bu Makale 21.04.2021 - 18:37:40 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Esra Ustaoglu - 26.04.2021 - 08:53

  Lütfen Türkiye’ye aşili olana PCR Corona Testı yaptırmayı kaldırın!Almanya kaldıracak artık!Test olmak çok problem oluyor doktorlardan çünkü test sonuçu üç güne kadar sürebiliyor ve hava alanınada gitmek ve saatlerce beklemek çok zor!Lütfen yaşlılarımız perisan oluyor! Tskler Saygılarla

 • Srht - 26.04.2021 - 12:55

  Allah'ın aşkına şu turizm bakanını bi görevden alında şuraya bu ülkenin turizm ülkesi olduğunun bilincinde aklı başında birini getirin..diğer ülkeler seson başlicak diye ilk önce turizm çalışanlarına yönelik aşılamaları yapalı çok oldu..bizde hala daha neyi bekliyorsunuz..şunu aladınk siz bu ülkede ne yaparsanız yapın turizmi bitiremiceksiniz çünkü bu vurdum duymaz tavırlarından anlaşılanda bu yönde..eksik olsun sizin yöneteceğiz memleket yazıklar olsun...insanları bitirdiniz millet işsiz güçsüz bide turiz olmassa yaşanacaklar o elbet hissediyosunuzdur yazık ettiniz yazık şu güzelim memlekete

 • RIZA BERKİL - 23.04.2021 - 10:24

  Yurt dışından gelen turistlere uygulanan 3 günlük PCR testi zorunlu olması ve 3 günlük testin ücretli olması yaklaşık kişi başı 50 gbp( 100-200USD ) rezervasyon kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Oysaki haftalık test uygulaması ücretsizdir. Haftalık test tercih edilse rezervasyon kaybı da yaşanmamış olur. Değişik platformlarda önerilerimizi bildirmemize rağmen 72 saatlik zorunlu PCR testi değişikliği için bir gelişme olmamıştır.

 • Almanyadan - 22.04.2021 - 11:18

  Turkiyeye gecen yilda binlerce gurbetci geldi kara yolu veya ucakla , istenilen tum kuarallara harfiyen uymaktayiz zaten bir sikinti olmasin diye donuste isimizden gucumuzden oluruz islerimiz aksar diye azami dikkati gosterip vatana geliyoruz fakst test isteniyor dogrudur fakat ulkeye giste bu testleri yapsa sayin turiz Bakanimiz Daha iyi olur ,yurt disinda testleri almadan ucak biletide alamiyoruz ve testi aldikmi 72 saat icindede bilet bulmamiz lazim ve cok pahali oluyor ,LUTFEN TESTLERI ULKEYE GIRISTE YAPALIM.

 • Faik BİLİCİ - 22.04.2021 - 07:59

  Ben piontek aşısı oldum 2iikinci aşısını 2haziranda olacağım 4mayista Türkiye gelacağim dalamana test istenirmi Lutfen cavap

 • Ertan güral - 22.04.2021 - 10:01

  Çok yazık hala turizm bakanımız uyanamadı çok yazık bide büsürü hotelleri var hayret karşılıyorum ekmekiğimizle aklımızla mı oynu bunlar alanlar gelmek için can atıyo bizlerde yağmur duasına çıkmaya hazırlanıyoruz vay halimize vay pandemiyi azımıza bunu uza bulaştırdı çok yazık oluyo bu cennet vatanımıza

 • yiğit irtürk - 22.04.2021 - 07:44

  yazıklar olsun bu şekilde yönetenlere bu süreci!!!

 • Esnaf - 22.04.2021 - 07:16

  Neyi doğru yaptık ki, bunuda doğru yapalım!!

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.