savasdas@turizmguncel.com

Antalya’da onlarca misafir ortada kaldı

Antalya’da onlarca misafir ortada kaldı
Antalya’nın Manavgat ilçesine tatile gelen 50’den fazla aile rezervasyon yaptıkları otele alınmadı, otel ve acente ise birbirini suçladı.

Antalya’nın Manavgat ilçesine tatile gelen 50’den fazla aile ortada kaldı. Evrenseki mahallesindeki 5 yıldızlı otele gelen aileler rezervasyonları olmadığı gerekçesiyle tesise alınmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan otel sahibi Ali Kavlak, mağduriyetlerin nedeninin bir seyahat acentesi olduğunu ileri sürdü. Söz konusu seyahat acentesinin uyarılara rağmen oteli satmaya devam ettiğini belirten Kavlak, hem tatilcilerin hem de kendilerinin mağdur olduğunu kaydetti. Acentenin 4.5 milyon liralık satış yaptığını ifade eden Ali kavlak, "850 liraya satılacak olan odayı 100 liraya, 80 liraya sattı. Hatta ve hatta aranan her telefonu satışa döndürmek adına, 'ne olursa olsun mubahtır' anlayışıyla 6, 7 kişiye sattığı odalar dahi var" dedi.

Seyahat acentesinin sahibi Murat Işıklar ise, ortada ciddi bir mağduriyet olduğunu belirterek yetkililerin soruna el atmasını istedi. Işıklar, yargı önünde hesap vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Otelin 28 Haziran'da açıldığını ve yolcularının otelde konakladığını ifade eden Murat Işıklar, bu durumun 13 Temmuz'a kadar devam ettiğini ve o tarihte kendilerine mail atan otel yönetiminin 'yolcu almıyoruz' dediğini kaydetti. Bu gelişme sonrası savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirten Işıklar, söz konusu otele 1.300 oda sattığını açıkladı. Işıklar, yetkililerin olaya el atmasını istedi.

Yaşadıklarını sosyal medyada anlatan tatilciler ise, seyahat acentesine paralarını ödediklerini ancak otele alınmadıklarını belirtti. Mağdur tatilciler, jandarmaya giderek şikayetçi oldu.


Bu Makale 23.07.2021 - 21:01:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ali Meric - 26.07.2021 - 08:41

    Bu otel bizide daha önce daha düşük standartlarda ki başka bir otele overbook yapmıştı biraz sıkıntılı bir tesis

  • Cevher Özden - 24.07.2021 - 12:34

    Ne kadar ilginçtir ki aynı otel aynı isim her sene aynı senaryo ön yargılı olmamakla birlikte bu otelin geçmişte benzer durumlar ile adı çok duyulmuştur sonuçta mağdur olan tatilciler

  • kerem - 24.07.2021 - 11:53

    Acaba hangi fiyattan satıldı...

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.