savasdas@turizmguncel.com

‘Antalya afet bölgesi ilan edilsin’ talebi

‘Antalya afet bölgesi ilan edilsin’ talebi
16 milyon turist beklerken 3,5 milyon turist ağırlayan Antalya’nın ‘afet bölgesi’ ilan edilmesi gerektiği belirtildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 36’ıncı Grup Oteller ve Konaklama Yerleri Meslek Komitesi, Antalya’nın ‘afet bölgesi’ ilan edilemsi gerektiğini belirtti. Komite tarafından hazırlanan raporda, 2020’de 16 milyon bekleyen Antalya’nın sadece 3,5 milyon turist aldığı ve daralma oranının yüzde 91 olduğu ifade edildi.

Turizm sektöründe yaşana şeyin ‘doğal afet’ olduğu ileri sürülen raporda, Antalya bölgesinin doğal afet bölgesi ilan edilerek turizm sektörünün kira, vergi, SGK, elektrik, su ve bunun gibi borçlarının 1 yıl süreyle faizsiz ertelenmesinin işletmeleri koruyacağı kaydedildi. Turizm işletmelerinin korunmasının Türk turizminin geleceği olduğu da belirtilen raporda, 2021-2022 yıllarını kapsayan sistemli bir kalkınma planı hazırlanması da istendi.


Bu Makale 19.11.2020 - 11:54:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Ahmet bayrak - 20.11.2020 - 03:30

  Turizmin adını anan yok esnaf döviz ile kira ödüyor mal sahibi boşalt diyor önce kendimiz afetiz bu depremi yaratanlar doyumsuz mülk şahinleri at sahibine kişner hükümet turizme sıcak bakmıyot

 • turhan delceoğlu - 19.11.2020 - 11:55

  Ne güzel ya oteller turizm korunsun peki turizm de çalışan pandemi nedeniyle çalışamayan askari ücrete mahkum edip servetinize servet ekleten köleleriniz aç ölecek onu hiç düşündünüzmü onlar insan çocukları var kiraları var elektrik su faturaları var onlar ne olacak sayın oda başkanları personel serviscileri küçük esnaf hediyelik eşyacı şekerci hanginiz düşündünüz bu insanları sosyal bir felaket kapıda.

 • Cihangir Tanılı - 19.11.2020 - 10:10

  İşletmeler korunsun turizm çalışanını düşünen yok ama. Ne oluyorsa garibana oluyor.

 • Mehmet kayan - 19.11.2020 - 09:28

  Çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz maalesef . Bunu diyen temsilci kimse bende ona soruyorum şimdi afet bgesi ilan edilsin diyeceğine her yıl milyon milyon Euro karı cebinize indirdiniz. Desene bölgedeki tüm oteller . Turizm çalışanları için yardım toolada ellerini bir kez olsun yaşın altina soksa .. ama yokk illa benim cebimden cikmasin mantığı .

 • ABDULLAH KENAR - 19.11.2020 - 08:41

  Kime afet bölgesi Esnafamı; 5 tl lik kalitesiz ürünü onlarca kat fazlasına satar Türk malını yurt dışında rezil kepaze eder.. Otel sahiplerinemi; Yaz dönemi paranın gözüne vurur işçisine zorla mesai yaptırıp parasını vermez sezon biter işçisinin parasını ödemez lüks içinde yaşar kış dönemi tadilat yapacağım der Devletten milyonlarca teşvik alır zarar gösterir vergi kaçırır daha bunun gibi birçok şey... Kime afet bölgesi yazın eşşek gibi çalıştırılıp parasını alamadan sezon bitti diye işten çıkarılan işçiyemi yoksa hertürlü çakallığı yapıp bankada milyonları olan otel sahiplerine mi

 • Ahmet Doğan - 19.11.2020 - 03:37

  aynen katılıyorum. Turist gelince otellere geliyor. Sıkıntı olunca başının çaresine bak denilmez. Ne gerekiyorsa yapılmalı ki iş sahipleri zora düşmesin,ucuza başkasına yem olmasın.

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.