savasdas@turizmguncel.com

Ant Yapı 40 milyon dolara yaptığı Radisson Collection Hotel Bodrum’u açtı

Ant Yapı 40 milyon dolara yaptığı Radisson Collection Hotel Bodrum’u açtı
Ant Yapı’nın Bodrum’da yaptığı yeni oteli Radisson Collection Hotel Bodrum hizmete açıldı.

Ant Yapı Türkiye’deki altıncı otelini de hizmete açtı. Şirketin 40 milyon dolarlık yatırımla yaptığı Bodrum’a yaptığı Radisson Collection Hotel Bodrum hizmete açıldı. Tesis, Radisson Group’un Türkiye’deki ilk premium oteli olma özelliğini taşıyor.

Mehmet Okay: Altıncı turizm ytatırımımız

Radisson Collection Bodrum’un Türkiye’deki 6’ıncı turizm yatırımı olduğunu belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay; “Ant Yapı olarak geçen 30 yılda faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde toplam 10 milyon metrekarelik projeyi imza attık. Edindiğimiz tecrübeyle birlikte 2010 yılında turizm alanında gerçekleştirdiğimiz ilk yatırımımızdan bu yana turizm sektöründe büyümeye devam ediyoruz. Son 10 yıl içerisinde sektörün liderleriyle başarılı ve niş turizm yatırımlarına imza attık. Port Alaçatı projemizde ilk butik otelimize yer verdik böylece turizme adım attık. Daha sonra İstanbul’da 200 odalı Radisson Blu oteli ile yola devam ettik. İstanbul’da Singapurlu kökenli firma Fraser Hospitality ile işbirliği yaparak Türkiye’ye ilk servis apartment konseptini getirdik. Önce 120 konutluk Fraser Place Anthill Istanbul sonrasında ise 80 konutluk Fraser Place Antasya Istanbul’u hayata geçirdik. Bu iki yatırımımız da kendi içinde çok özel yatırımlar. Geçen yıl ise 150 konutluk bir servis apartment olarak konumladığımız Antwell projemizi gerçekleştirdik ki, bu projenin en önemli özelliği içinde sağlık personeli barındıran bir merkezi olması” diye konuştu.

Radisson Collection Hotel Bodrum

“Türkiye’de 250 milyon dolarlık turizm yatırımı yaptık”

Radisson Collection Hotel, Bodrum ile birlikte Türkiye’de toplam 250 milyon dolarlık turizm yatırımı gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadıklarının altını çizen Mehmet Okay, “Radisson Hotel Group ile uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Karşılıklı oluşan güven sonucunda grubun premium markası Radisson Collection’u Türkiye’ye ilk kez getirdik. İşbirliğimiz faklı projelerde de devam etmesini planlıyoruz. Maviyle yeşilin birleştiği eşsiz doğal güzelliğe sahip ve tarihi limanın bulunduğu bölgede, “gözbebeğimiz” olarak adlandırdığımız Anthaven’ın içinde yer alan otelimizin hizmete açılmasıyla birlikte ülke turizmine önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.


Bu Makale 14.06.2021 - 07:59:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.