savasdas@turizmguncel.com

Almanya'dan Türkiye turizmi için umutlandıran haber

Almanya'dan Türkiye turizmi için umutlandıran haber

Almanya'nın, Alman halkının Türkiye'nin kıyı bölgelerinde tatil yapabilmesi için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye ile çalışmak istediği belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın görüşmesinde, Alman turistlerin Türkiye'nin kıyı bölgesinde tatil yapabilmesi için iki ülkenin birlikte çalışması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.Maas, ''Geçen yıl uyguladığımız ve başarılı olduğumuz model temelinde bu sene de birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.'' dedi.

Geçen yılki model

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası Maas, ''Yaz aylarında tatilin mümkün olmasını istiyoruz.'' dediği belirtildi. Maas'ın, Türkiye tatili konusundaki yaklaşımının geçen yılki, (Almanya'dan direkt turizm bölgelerine koridor açılması) ile aynı olduğu ifade edildi.

Alman hükümeti geçtiğimiz yılın ağustos ayında Antalya, Aydın, İzmir ve Muğla'daki havalimanlarını muafiyet kapsamına almış ve bu havalimanlarına Almanya'dan turist gelişi sağlanmıştı.

Almanya'dan Türkiye'ye turist gelişinin ne zaman başlayacağı henüz netleşmese de, bu konuda güçlü bir niyet olduğu ortaya çıkmış oldu.

Deniz Uğur: Türkiye ziyaretçi kabul etme kriterlerini bir an önce açıklamalı

Konuyla ilgili olarak TurizmGüncel'e değerlendirme yapan Bentour CEO'su Deniz Uğur, Türkiye'nin bir an önce ziyaretçi kabul etme kriterlerini açıklaması gerektiğini belirtti. Uğur, ''Aşı olanlardan Türkiye'ye girişte test istenip istenmeyeceği hala belli değil. Diğer destinasyonlar bu konuda net açıklama yaptılar. Alman medyası şu anda ülkelerin ziyaretçi kabul etme kriterleri ile ilgili liste yapıyor ancak Türkiye 'herkesten PCR testi istiyor' şeklinde listelenecek. Türkiye'nin aşı olanlardan PCR testi istemeyeceğini açıklaması lazım'' dedi.

''Çavuşoğlu'nun temasları etkili oldu''

Mevlüt Çavuşoğlu'nun Almanya'daki temaslarının etkili olduğunu kaydeden Deniz Uğur, ''Almanya'da herkes tatile gitmek istiyor. Rezervasyon sayıları da giderek yükseliyor. Bu hafta rezervasyonlar iki katına çıktı. Biz aşı olanlardan test istemeyeceğimizi açıklarsak rezervasyonlar bize dönecek. Zaten Almanya da, aşı olanları ülkeye dönüşte karantinadan muaf tutacak.'' dedi.


Bu Makale 07.05.2021 - 13:42:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Sema - 09.05.2021 - 10:49

  Iki doz aşısını olanlara pcr test kaldirilmali. Yada turkiyeye iniste havaalaninda yaptıralım veya önceki gibi karantina olsun. isvecte test 1200 tl. neredeyse uçak bileti parasi. acil çözüm alınmasını bekliyoruz

 • Aytac - 08.05.2021 - 12:31

  Almanyadan gelenler PCR Test Kaldirilmali. Hizli Test Olabilir. Biz 3 cocuk ile Birlikte 5 kisiyiz ve Test Ücrteti 79 Euro kisi basi. 395 € sadece PCR Test icin veremeyiz.

 • Alm - 07.05.2021 - 08:57

  Turkiye daha pcr testi kaldirmadi ,ne yapacagina bile su an gec kaldi sadece alm degil genel olarak gec harrk ettigini gosteriyor

 • Yusuf Atıcı - 07.05.2021 - 07:52

  Almanya geçen yıl tatilemi geldi ? Ben turizmde çalışan bir resepsiyon görevlisi olarak tek tük Alman görüyordum ama asla asla eski sezonlar gibi Alman gelmedi yani yemeyin milleti bir zahmet artık

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.