savasdas@turizmguncel.com

Almanya turizm pazarından umutlandıran veriler

Almanya turizm pazarından umutlandıran veriler
Almanya'nın tatil amaçlı seyahatlerin önünü açmasının ardından, Almanların ülkedeki seyahat acentelerine ve tatil satışı yapan portallara akın ettiği belirtiliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'da hükümetin 1 Temmuz'dan itibaren 100'den fazla ülkede tatil yapmanın önünü açması, tatil aramalarına ve rezervasyonlara direkt olarak yansıdı.

Atina ve Selanik aramaları yüzde 550 arttı

Handelsblatt'ın Skyscanner'dan aktardığı verilere göre, bazı destinasyonlara (örnek Selanik ve Atina) dönük aramalardaki artış yüzde 550'yi buldu.

Portekiz'in sahil şehirleri Faro ve Lizbon'a dönük tatil aramalarının ise yüzde 340 arttığı kaydedildi. Skyscanner'ın yetkilisi Friederike Burge, ''Alman gezginlerin seyahat güncellemesine hızlı bir tepki vermesinden dolayı tatil aramaları ve rezervasyonların hızlı bir şekilde arttığına şahitlik ediyoruz.'' dedi.

Acenteler kısa çalışmadaki personeli geri çağırıyor

Bağımsız Seyahat Acenteleri Birliğinin (VUSR) yetkilisi Marija Linnhoff ise, ''Şu anda adeta koşuyoruz. Neredeyse tüm seyahat acenteleri kısa çalışmadaki personelini geri çağırıyor. Görünüşe göre Almanlarda ciddi bir tatil talebi var.'' ifadelerini kullandı.

Net kazanan Yunanistan

Haberde görüşlerine yer verilen Alman Seyahat Birliği (DRV) yetkilisi Dirk Inger, seyahat sektörünün yeniden açılmasının net kazananının Yunanistan olduğunu söyledi. Inger, ''Yunanistan mayıs ayında turizmi açtığını duyurdu ve şimdi de bunun meyvelerini topluyor. Çünkü Alman tur operatörleri buna hızlı yanır üretti ve şu Yunanistan'a planlanan kapasite 2019'un bile yüzde 23 üzerinde.'' diye konuştu.

Türkiye 2019 seviyesine yaklaştı

Alman Havacılık Endüstrisi Birliği (BDL) Genel Müdürü Matthias von Randow buna karşın, İspanya, Portekiz ve İtalya uçak kapasitelerinin 2019'un yüzde 33 gerisinde olduğunu açıkladı. Matthias; Türkiye uçuş planlamasının ise neredeyse 2019 seviyesine yaklaştığını ifade etti.


Bu Makale 12.06.2021 - 09:57:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Gurbetçiler - 14.06.2021 - 11:36

    Türkiye Almanya dan Gurbetçi bekliyor. Normal turist 1000 euro harcarken bır Turk aılesı ulkemıze geldıgınde en az 4 5 bın euro harcıyor. ucak bıletı arac kıralaması yemesı ıcmesı donuste 7 gun otelde konaklaması derken asıl parayı Antalya olarak Gurbetcılerden kazanıyoruz. gecen sene gelmedıler battık olduk oldu. bu sene arac kıraları da yuzde yuz arttı taleplerde yuzde 200 arttı

  • Gülten Uyalım - 13.06.2021 - 10:45

    Türkiye’ye bayıldıklarından değil, tatil için bedava Ülke..

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.