savasdas@turizmguncel.com

Alman tur operatörleri kış dönemi için Mısır'dan umutlu

Alman tur operatörleri kış dönemi için Mısır'dan umutlu
Almanya'nın Mısır'ı 'yüksek riskli ülkeler' kategorisinde tutmaya devam etmesine rağmen tur operatörleri kış sezonu için bu destinasyondan umutlu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman hükümetinin koronavirüs konusunda Mısır'a dönük olumsuz tutumu değişmezken, ülkedeki tur operatörleri kış dönemi için destinasyondan umutlu.

Alltours ve Ferien rezervasyonlardan memnun

Alltours, Mısır'a dönük rezervasyonların beklentilerinin üzerinde olduğunu belirtirken, Ferien Touristik Hurghada'ya yönelik paket tur talebinin 2019'un aynı dönemindeki seviyeyi geçtiğini belirtti.

FTI: Talep şu anda çok yüksek değil ama artacaktır

Ancak Mısır destinasyonunu seven geniş bir Alman tatilci kitlesinin rezervasyon yapmakta acele etmediği, Alman hükümetinin bu ülkeye dönük seyahat uyarısının değişmesini beklediğini ifade edenler de var. Alltours ve Ferien'in aksine FTI, talebin şu an itibariyle o kadar yüksek olmadığını, hala boşluklar bulunduğunu belirtti.

Almanya pazarında Mısır destinasyonunu lideri FTI, yine de kış döneminde Mısır'da güçlü bir sezon geçirilebileceği konusunda umutlu. Şirket, Mısır'a dönük uçuş kapasitesinin yeterli olduğunu ve turizm bölgelerindeki vaka sayılarının düşük olduğuna dikkat çekti.

Sezon son dakika satışlarla gidecek

Alman seyahat sektörü, Mısır'ın da son dakika satışlarla gideceğini düşünüyor. Bu durumun Alman seyahat şirketlerinin planlamasını zorlaştırdığı belirtiliyor. DER Touristik, eylül için yüksek rezervasyon sayılarına ulaştığını bildirmişti. TUI Almanya ise Kızıldeniz'e dönük tatil talebinin yeniden artışa geçtiğini belirtmişti.


Bu Makale 29.09.2021 - 11:23:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.