savasdas@turizmguncel.com

Alman operatörler korona testleriyle talebi canlandırmaya çalışıyor

Alman operatörler korona testleriyle talebi canlandırmaya çalışıyor
Almanya'daki tur operatörleri ve seyahat acenteleri, korona testleriyle seyahat talebini canlandırmaya çalışıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman tur operatörleri ve seyahat acenteleri, yolculara PCR testi uygulayarak sınırlı sayıdaki açık destinasyona dönük talebi canlandırmaya çalışıyor.

Açık olan Yunanistan'ın bazı adaları ve İspanya'nın Kanarya Adaları gibi turizm bölgeleri ise Almanya'dan gelenlerden negatif test sonucu istiyor. Buna yanıt üreten Alman seyahat şirketleri, misafirlerine Covid-19 testleri sunmaya başladı.

Tur operatörleri Kanarya Adaları’na odaklandı

Şu anda büyük oranda, İspanya'nın geri kalanının aksine seyahat uyarısı bulunmayan, Kanarya Adaları'na odaklanan seyahat şirketleri, PCR testleri ile Almanları bu destinasyona götürmeye çalışıyor. Bilindiği üzere negatif testleri elinde olan yolcular, Kanarya Adaları'na gidişte veya Almanya'ya dönüşte karantinaya girmiyor.

Tur operatörleri farklı yöntemler izliyor

Almanya pazar lideri TUI, misafirlerine evde hızlı antijen test sunuyor. Misafirler, seyahatlerine 7-10 gün kala söz konusu testleri tur operatöründen isteyebiliyor. Testin ücreti ise 55 euro.

Kanarya Adalarındaki lokal sağlık kuruluşlarıyla iş birliği yapan FTI Grubu ise test hizmetini Almanya'da değil Kanarya Adaları'nda sunuyor. Havalimanına inen yolcular direkt olarak sonuçların 30 dakka içinde alınabildiği test merkezine götürülüyor. Testlerini yaptıran yolcular buradan otellerine götürülüyor. Testin ücreti ise 16 euro.

DER Touristik ise yolcularına, daha fazla kesinlik sağlayan, PCR testleri sunuyor. DER Touristik'in anlaşmalı laboratuarı Kneissler Laboratory, şirketin yolcularına evlerinde PCR testi yapıyor. Schauinsland Reisen de aynı şirketle anlaşmalı olarak yolcularına PCR testi yapıyor. Testin ücreti ise kişi başı 129, iki kişi 199 euro.

‘’Hızlı antijen testler riskli’’

DER Touristik Orta Avrupa şefi Ingo Burmester, PCR testleri ile misafirlerine 'kesinlik' sunduklarını söyledi. Şu anda seyahatçilerin en büyük kaygısının sağlık ve karantinaya girip girmemek olduğuna dikkat çeken Burmester, bu nedenle kesinlik sağlayan test hizmetini kullandıklarını ifade etti. Destinasyonda yapılan hızlı antijen testlerinin (test sonucunun pozitif çıkması durumunda) misafirin karantinaya alınması riski taşıdığını belirten Burmester, her destinasyonun da antijen testini kabul etmediğine dikkat çekti.


Bu Makale 19.11.2020 - 14:27:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.