savasdas@turizmguncel.com

Ali Kızıldağ: 600 bin İngiliz turist gelir

Ali Kızıldağ: 600 bin İngiliz turist gelir
Calista Luxury Resort Genel Müdürü Ali Kızıldağ, yılın kalan bölümünde 600 bin İngiliz turist ağırlamayı hedeflediklerini söyledi.

İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarması ile ilgili değerlendirme yapan Calista Luxury Resort Genel Müdürü Ali Kızıldağ sezonun uzadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl 850 bin İngiliz turist ağırlandığını kaydeden Kızıldağ, sezonun kasım ayına kadar uzayacağını ve her şey yolunda giderse 600 bin İngiliz turisti ağırlamayı hedeflediklerini belirtti.

Öte taraftan, Rusya pazarı açılmadan önce tesislerde yapılan incelemelerin bir bezerinin de İngiliz turistler için yapıldığı öğrenildi. Antalya-Belek'teki 5 yıldızlı otellere gelen İngiliz merkezli acentelerin denetçileri, İngiliz turistlerin

bulunacağı noktaları incelediği ve koronavirüs tedbirlerini değerlendirdiği ifade edildi.


Bu Makale 21.09.2021 - 21:52:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • turgaytokmak21@hotmail.com - 23.09.2021 - 09:52

    Sevgili arkadaşlar lütfen kimse bunu hakaret olarak algılamasın .dünyanın en israfçı halkıyız bizden sonrada Ruslar geliyor bu ülkede daha tatil kültürü oluşmadı niye Türklere bu kadar pahalı bu halk yediği yemeğin beş katını çöpe atıyor,ben bi zat şahit oldum sanki kıtlıktan cıkmış gibi yiyeceğinin beş katını almış sofrayı tıka basa dolduruyor sanki açık büfe kaçıyor bu yüzden hakediyoruz.

  • Fatma Agac - 22.09.2021 - 05:15

    İngiliz halkı kadar; Türk halkida 5 yıldızlı otellerde tatil yapmayı hakediyor. Halk 5 yıldızlı otelde tatil yapmayı bilmiyorsa; Halk Eğitim Merkezleri neden var? 2 haftalık kursların ardından Türk Halkı da tatil yaptırılabilir. Kendi halkından bukadar uzak ve kendi halkına bu kadar düşman bir zihniyeti anlayabilmiş degilim.

  • Hasan Dirik - 22.09.2021 - 08:33

    Asla ama asla değişmetik . Rakamlar umutlar hava da uçuşuyor. Dünya turuzimi sanki sadece Türkiye etrafında dönüyor. Bu 2 sene bize bir şey öğretmemiş . Ayaklarımız hala yere başmıyor. Çok üzücü !

Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.