savasdas@turizmguncel.com

ABD'den Türkiye uyarısı: Seyahat etmeyin!

ABD'den Türkiye uyarısı: Seyahat etmeyin!
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'ye dönük yeni bir seyahat uyarısı yaptı. Bazı bölgelerde riskin arttığı belirtilen uyarıda, ''Seyahat etmeyin" denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı Türkiye'ye yeni bir seyahat uyarısı yaptı. Uyarıda “Covid-19 ve terör riski nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmeyin” denildi.

Türkiye uyarısını seviye 4'e çıkardı

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre ABD Türkiye’yi “Seviye 3: Seyahati gözden geçirin” listesine eklemişti. Yeni uyarıda ise Türkiye “Seviye 4″e alındı ve “Seyahat etmeyin” uyarısı yayınladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta Aruba, Esvatini, Fransa, Fransız Polinezyası, İzlanda, İsrail, Laos ve Tayland'ı da “tüm seyahatlerden kaçının” tavsiyesinin verildiği “yüksek riskli ülkeler” listesine dahil etmişti.

61 ülke seyahat uyarısını yumuşatmıştı

ABD Dışişleri Bakanlığı koronavirüs salgını sebebiyle aralarında Türkiye, İtalya, İspanya, Fransa, Ukrayna, Macaristan, Rusya gibi Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 61 ülke için geçtiğimiz haziran ayında “seyahat etmeyin” uyarısını bir basamak düşürerek “seyahatinizi gözden geçirin” olarak değiştirmişti.

Almanya ve İngiltere'de de kırmızı listede

Geçtiğimiz günlerde Almanya'nın sağlık otoritesi Robert Koch Enstitüsü tarafından "Yüksek riskli" ilan edilen Türkiye, uzun zamandır İngiltere'nin de kırmızı listesinde bulunuyor.


Bu Makale 17.08.2021 - 08:55:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
Yazarın diğer yazıları
Tüm Yazıları
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.