Zeki Ünal: 2019 sezonunun üzerine çıkacağız

Zeki Ünal: 2019 sezonunun üzerine çıkacağız

Alanya-Okurcalar'da bulunan Mylome Luxury Hotel & Resort Genel Müdürü Mehmet Zeki Ünal, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2022 sezonunu sezonu 2019’un üzerinde kapatacaklarını söyledi.


Mylome Luxury Hotel & Resort Genel Müdürü Mehmet Zeki, sezona ilişkin beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Rezervasyonların iyi gittiğini söyleyen Ünal; Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda ve geçen sene hiç olmayan İngiltere’den gayet güzel rezervasyonlar aldıklarını ifade etti.

"Bu sezonun 2019'un üzerinde olacağını düşünüyorum"

Oteli açtıklarını ve yeni sezona başladıklarını kaydeden Ünal, "Şu ana kadar gelen rezervasyonlar gayet güzel. Bu güzelliği geçen sene ile kıyaslıyorum. Bu dönem Avrupa pazarından beklenmedik bir rezervasyon akışı başladı. Özellikle Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda ve geçen sene hiç olmayan İngiltere’den gayet güzel rezervasyonlar geliyor. Bu sezonun 2019 ‘un üzerinde olacağını düşünüyorum. Rusya’dan yeni yeni uçuşlar başladı. Oradan da rezervasyonlar almaya başladık. İç pazarda da olumlu bir hareketlilik var. Bu hareketliliğin bayram ile birlikte artacağını düşünüyorum. Şu anda çok iyi, daha Doğu Avrupa’daki son dakika satışları başlamadı bile.” dedi.

"Geçen sene ingiltere hiç yoktu"

Bu sene Almanya’nın yine Avrupa’da birinci sıraya yerleştiğini, ikinci sırayı da İngiltere’nin aldığını söyleyen Zeki Ünal: “Geçen sene Almanya’dan çok rezervasyon alamadık. İngiltere’den hiç yoktu. Ekim sonunda gelmeye başladı. Sadece Doğu Avrupa’da bir hareketlilik vardı. Bu sene Almanya yine Avrupa’da birinci sıraya yerleşti. Yine ikinci sırayı İngiltere aldı. Geçen sene hiç olmayan bir rezervasyondu bu. Bunun yanına Belçika, Hollanda, Danimarka gibi ülkeler eklenince erken rezervasyon bazında beklenenin üzerine çıktı. Yavaş yavaş da Doğu Avrupa’da havalar ısındıkça satışlar artıyor. Bu da Romanya, Polonya, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya gibi ülkelerden rezervasyon gelmesini sağlıyor. Bu senenin dolu dolu geçeceğine dair umutlu olduğumu şimdiden söyleyebilirim.” diye konuştu.Bu Haber 18.04.2022 - 14:25:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Görünen köy klavuz istemez

    Turizmci 19.04.2022 - 10:50

    Bu sene geçen seneden daha zor bir sezon olacak. Çünkü artan maliyetlerin karşısında fiyatlarında artmasi maalesef talebi olumsuz etkiliyor. Nisan boş geçti Mayıs Haziran doluluklari %50 nin altında. Rusya açılsa bile paket fiyatlari çok pahalı. Daha önceki sezonlarda kaliteli hizmet verip misafirine sahip çıkan oteller ancak bu sezon başarılı olabilir. Bunun dışında fiyatları aşağıya çekerek 2019 neye göre geçilecek merak konusudur.

  • Biraz zor

    Noname22 18.04.2022 - 07:13

    BU SEZON SIKINTI VAR SAVAŞ VAR NE OLACAGINI ALLAH BILIR????TURIZM OTELCILIKTE ESAS SORUN YETENEKLI PERSONEL ACIGIDIR...YAKINDA ODALARI MUDURLER YAPACAK ......????

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.