Yunanistan resmen turizm sezonunu açtı

Yunanistan resmen turizm sezonunu açtı

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, 14 Mayıs'ta düzenlediği resmi törenle 2021 turizm sezonunu açtı, Yunanistan'ın hangi kriterlerle ziyaretçi ağırlayacağını açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, ülkenin güneyinde bulunan antik Sounio bölgesinde 2021 sezonunu resmen açtı. Açılış nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Theoharis, ''Geçek olan şu ki, Avrupa ve dünya için misafirperverlik ve güvenlikle eşdeğer bir destinasyon olan Yunan turizm endüstrisini yeniden açıyoruz.'' dedi.

‘’Hem halkımızı hem turistleri korumaya odaklandık’’

Yunanistan'ın misafirlerini karşılamaya, hem halkını hem de misafirlerini koronadan korumaya odaklandığını ifade eden Harry Theoharis, turizmi yeniden açma prosedürlerini de açıkladı.

Yunan bakanın açıklamasına göre Yunanistan, Yolcu Bulma Formununu (PLF) dolduran ve aşağıdakilerden herhangi birine sahip olan yolcuları ülkeye kabul edecek:

-En az 14 gün önce alınmış aşı sertifikası,

-72 saat ve daha önce alınmış negatif PCR testi,

-Kişinin haslığa yakalanıp bağışıklık kazandığını gösteren sertifika.

Hangi ülkelerden turist kabul edecek?

Yunanistan'ın 1 Haziran'dan itibaren 'yeşil geçiş' sistemini Avrupa'dan önce aktif hale getireceğini açıklayan Yunanistan Turizm Bakanı Harry Theoharis, Yunanistan'a girişine izin verilen ülkeleri de açıkladı. Buna göre kriterleri karşılayan AB ve Schengen Bölgesi ülkeleri, Avustralya, Kuzey Makedonya, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, İngiltere, İsrail, Kanada, Beyaz Rusya, Bahreyn, Yeni Zelanda, Küba, Güney Kore, Ukrayna, Ruanda, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur ve Tayland'dan yolcular Yunanistan'a girebilecek.Bu Haber 15.05.2021 - 10:45:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Ayten Ozkan 19.05.2021 - 03:19

    Türkiye yok mu? Deniz yoluyla Yunanistan üzerinden Çeşme ye cikabilirmiyiz?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.