Yiğit Sezgin: 15 otel açtık, 21 projeyle görüşüyoruz

Yiğit Sezgin: 15 otel açtık, 21 projeyle görüşüyoruz
Accor Grubunu Ticaret Müdürü Yiğit Sezgin, şirketin Türkiye planlarını anlattı.


Dünya gazetesinden Vahap Munyar’a konuşan Accor Grubunu Ticaret Müdürü Yiğit Sezgin, şirketin strateji değişikliğine gittiğini bildirdi. Sezgin, “Accor Grubu’nun 3 yıl önce 20 farklı otel markası vardı. Dünyanın çeşitli ülkelerindeki otellerin bir bölümünde varlık sahibiydi. Varlıkların satışına karar verildi. CEO’muz şu mesajın altını çizdi: Grubu daha da globalleştirmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Birçok markayı bünyesine kattı

Accor’un varlık satışından elde edilen fonun yeni otel markalarının alımında kullanıldığını kaydeden Yiğit Sezgin, o dönemde Swiss, Mövenpcik, Raffles, Fairmont, Banyan Tree, Rixos gibi markaların Accor Grubu’na katıldığını hatırlattı.

Accor Grubunun işlettiği otellerin içinde mülkiyeti kendine ait olanların oranının yüzde 2’ye indiğine dikkat çeken Yiğit Sezgin, şirketin 36 saatte bir dünyanın bir yerinde bir otel açtığını kaydetti.

Otellerdeki, mülkiyeti yüzde 2’ye indi

Accor Grubunun farklı ülkelerde elindeki değişik markalarla işlettiği otellerin varlıklarına, yani binalarına sahip veya ortaktı. İşletilen otellerin yüzde 50’sinde varlık sahibi ya da ortağı konumundaydı. Bu oran yüzde 2’ye indi.

15 otel için imza attı, 21 proje için görüşme sürüyor

Accor’un Türkiye planları ile ilgili bilgi veren Sezgin, “İstanbul, Bodrum, Bursa ve Kapadokya’da oteller işletmek üzere girişimlerimiz, görüşmelerimiz var. Delano ve Swiss markalarımızla Uludağ’a giriyoruz. Swiss’i Çeşme, Antalya ve Kapadokya’da da konumlandıracağız. Bodrum’da da Raffles ve Delano planımız var. Türkiye’de 15 otel için imza attık, 20-21 kadar proje için de görüşüyoruz. Swissotel Çeşme otelimiz 2022 yazında hizmete girecek. Haliç’teki Tersane İstanbul’la ilgili sektörde ses getirecek müthiş projeler gündemimizde bulunuyor” diye konuştu.

Türkiye’de 13 markamızla 54 otel işletiyoruz”

Türkiye’deki mevcut durumları ile ilgili de bilgi veren Sezgin, “Türkiye’de aralarında Swissotel, Novotel, Ibis, Mövenpick, Fairmont, MGallery, Mercure, Rixos gibi zincirlerin aralarında olduğu 13 markamızla varız. Toplam 54 oteli işletiyoruz. Türkiye’de ayrıca “operasyon ofisi”miz de bulunuyor.Bu Haber 14.10.2021 - 16:49:14 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Yalan haber 14.10.2021 - 07:46

    Harvard MBA mezunu muymus? Yollarin gazetecisi Vahap Munuar’a yakistiramadim arastirmadan yanlis bilgilerle dolu haber yapip, Dunya gibi onemli bir mecmuada yayinladigi icin.. Yazik

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.