'Yetişin, cennet kıyıları talan ediyorlar!'

'Yetişin, cennet kıyıları talan ediyorlar!'

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, imar affı fırsatçılarının kıyıları talan ettiğini yazdı.


Daha önce de gündeme gelen 'imar affı' fırsatçılarıyla ilgili medyaya her gün yeni haberler düşüyor.

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, ''Çevre Bakanı için çağrı: Yetişin, cenneti işgal ediyorlar'' başlıklı yazıyla imar affı talanına dikkat çekti.

''Her bahar aynı şikâyet... İşte Göcek... Hisarönü... Gökova...Ben yazmaktan yoruldum, onlar “talandan, fırsattan” yorulmuyor... Ama bu cennet kıyılar için, bu güzel vatan için sonuna kadar yazacağım. Aslında bu defa olay “bahar şikâyetleri”nin de ötesine geçti.'' diye yazan Çekirge, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılan kaçak yapıları kapsayan imar affının 2018’de hazine arazileri üzerine denize sıfıra varacak kadar yakın atılan kaçak temeller, çıkılan iskeleler mantar gibi yükseldiğimi ifade etti.

Kaçak yapıların yapıldığı yöre sakilerinin kendine mesaj atarak “Fatih Abi, resmen talan var. Adam hazine arazisine temeli konduruyor. Denize sıfır restoran inşa ediyor. İskeleyi çıkıyor. Soran yok, arayan yok. Biz bir şey söylediğimizde de ‘Sen karışma, af var'' dediğini belirten Fatih Çekirge, şunları yazdı:

''O kadar çok örnek var ki...

Bedri Rahmi Koyu: Birkaç yıl önce orada işletmeci olan Zeytin Restoran için özel çevre “Burası sit alanı” diye yıkım kararı çıkarttı. Karşı koyda yer gösterdi. Zeytin de oraya açıldı. Şimdi haber geliyor ki, Zeytin’in terk ettiği sit alanına birisi temeli atmış, iskeleyi çıkıyor. “Af var” diye... Şu anda “iç deniz” durumunda koruma altında olan Göcek’in her yerinde inşaat var...

Sıralıbük, Sarsala, Yavansu: Orada kooperatif kuran yöre çocukları arıyor: “Abi hangi koyu saysak... Cennet işgal altında. Göcek Körfezi şantiyeye döndü...”

Hisarönü, Söğüt, Selimiye, Orhaniye, Kocabahçe: Kum köpekbalıklarının dünya denizlerindeki tek üreme alanı olan Boncuk Koyu... Resmen işgal altında...

Yazının devamı>>>Bu Haber 13.04.2019 - 11:53:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.