Yenikapı Kruvaziyer Limanı için ÇED süreci başladı

Yenikapı Kruvaziyer Limanı için ÇED süreci başladı

Yılda 2.7 milyon yolcuya ev sahipliği yapması planlanan İstanbul-Yenikapı'daki kruvaziyer limanı için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı.


2.7 milyon yolcu hedefleniyor

Cumhurbaşkanlığı'nın 2020 yıllık planında da yer alan Yenikapı Kruvaziyer Limanı için ÇED süreci başladı. yılda 2.7 milyon yolcuya ev sahipliği yapması planlana limanı için hazırlanan ÇED dosyası halkın görüşüne açıldı. Halkın katılımıyla yapılacak ilk ÇED toplantısının tarihi ise 10 Mart olarak belirlendi.

Toplam 8 yanaşma yeri olacak

ÇED dosyasında yer alan bilgilere göre 220 bin metrekare büyüklüğünde planlanan Yenikapı Kruvaziyer Limanı'da, ikisi büyük büyük, 4'ü orta ve 2 tanesi de butik kruvaziyer gemileri için olmak üzere, toplam 8 yanaşma yeri bulunacak ve limanda aynı anda 8 kruvaziyer gemisi ağırlanabilecek. 24 ayda tamamlanması planlanan limanda, inşaat aşamasında 100, hizmete geçtikten sonra ise 165 kişi istihdam edilecek.

Yatırım bedeli 940 milyon lira

Projenin, 940 milyon liralık yatırımla hayata geçeceği de ÇED dosyasında yer alan bilgiler arasında.Bu Haber 19.02.2020 - 10:03:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.