Yeni gemisi ile Türkiye çıkışlı programına 2016-2017'de devam edecek

Yeni gemisi ile Türkiye çıkışlı programına 2016-2017'de devam edecek
Celestyal Cruises, Celestyal Odyssey adlı gemisini, ismini eski Yunan mitolojisindeki misafirperverlik tanrısından alan “Nefeli” gemisi ile değiştiriyor. Celestyal Odyssey, ekim ayının sonuna kadar seferlerine devam edecek. Bununla birlikte Celestyal Cruises, yeni gemisi “Nefeli” ile 2015 yılında İstanbul, İzmir, Kuşadası merkezli başlayan ve başarıyla devam eden tur programlarını ana hareket noktası yine Türkiye limanları olacak şekilde iki yıl daha uzatıyor.


İsmi aynı zamanda Yunan Mitolojisinde “misafirperverlik tanrısı” ve “bulutların perisi” anlamına gelen Celestyal Nefeli, önümüzdeki iki yıl boyunca, Türkiye’den Ege ve Akdeniz’in limanlarına demir alacak. Geminin uygun boyutta olması ise tıpkı Celestyal Crystal ve Celestyal Olympia gibi, yeni keşifler için çok daha küçük limanlara demirlemesine olanak sağlayacak. Bu limanlar arasında Celestyal Cruises programlarına 2014 yılında dahil olan Milos, Kos, Sisam, Simi, Sakız Adası, Çeşme ve Siros gibi bugün dünya turizminin gözdesi haline gelmiş bulunan 15 yeni nokta bulunuyor. Öte yandan Celestyal Cruises,  2015 ekim ayında da 3 ve 4 gecelik vizesiz programlarına  da devam etme kararı aldı.

TEMALI ETKİNLİKLER

Celestyal Cruises, demirlediği adalar ve limanlar kadar, konuklarına gemi üzerinde ve karada Yunan kültürünü tanıma fırsatı veren etkinlikler de sunuyor.  Şirket, Yunan mutfağını, şaraplarını, müziğini, dansını ve mitolojik efsanelerini seyahatçilerle buluşturuyor.
   
1074 KİŞİ KAPASİTELİ

1992 yılında İspanya’da, Union Naval de Levante SA tarafından inşa edilen Celestyal Nefeli, 1074 misafir ağırlama kapasitesine sahip. 12 tanesi executive suit ve 31 tanesi junior suit olmak üzere 400 kabini (277’si dış ve 123’ü iç) bulunan gemi, şubat ayında Celestyal Cruises’a teslim edilecek ve yenilenme çalışmalarının tamalnamasının ardından seferlerine başlayacak. 
Bu Haber 15.09.2015 - 12:50:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.