Yaz tatili için Almanya'dan kötü haber

Yaz tatili için Almanya'dan kötü haber

Turizm sektörü 2020 sezonunun ne zaman başlayacağını merak ederken, Türkiye'nin ikinci büyük pazarı Almanya'dan kötü haber geldi. Almanya Hekimler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, ''Almanların bu yıl yaz yaz tatiline çıkabileceğini sanmıyorum'' dedi.


Otomobile, trene, uçğa atlayıp gidemeyeceğiz

Almanya Hekimler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların yaz tatili dönemini de etkileyeceğini açıkladı. Şu andan itibaran atılacak zeki adımlarla kademeli olarak normal günlük yaşama dönülmesi durumunda bile salgının etkisinin yaza kadar süreceğini kaydeden Klaus Reinhardt, “Bu nedenle bu yazın farklı olacağını düşünüyorum. Muhtemelen alıştığımız gibi otomobile, trene, uçağa atlayıp tatile gidemeyeceğiz” diye konuştu.

Kısmen sonbahar ya da önümüzdeki yıl

DW Türkçe'de yer alan habere göre İtalya, İspanya gibi tatil ülkelerinde de korona virüsü kaynaklı sorunların tatil dönemine kadar tamamen çözülebileceğini beklemediğini kaydeden Reinhardt, “Ancak kısmen sonbahar tatilinde ya da önümüzdeki yıldan itibaren tatile gidebileceğimizi umuyorum” dedi.

Almanya içi tatilde patlam bekleniyor

Haberde yer alan detaylara göre, krizden ağır etkilenen turizm şirketleri yurt dışına çıkmaktan kaçınacak Almanların ülke içinde tatil yapmasını umuyor. Almanların ülke içi tatillerde tercih ettiği kuzey bölgelerinden Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Turizm Birliği (TMV), tüm eyaletlerdeki yaz tatili döneminin ağustos ve yylül aylarına ertelenmesi önerisinde bulundu. Almanya’da eyaletlerin farklı tatil dönemleri bulunuyor.

Bu cuma günü başlayacak Paskalya tatili döneminde seyahatlerin korona virüsü salgını nedeniyle “sıfırlandığını” belirten TMV İdari Müdürü Tobias Woitendorf, yaz tatili döneminin geriye alınmasıyla, tatile erken giren eyaletlerde de kayıpların bir nebze telafi edilebileceğine işaret etti.

Kuzey eyaletlerinden Schleswig-Holstein’ın Ekonomi Bakanı Bernd Buchholz da, pek çok kişinin tatil için yurt dışına çıkmayı tercih etmeyeceğini belirterek, yurt içi turizmde patlama yaşanabileceğini kaydetti.Bu Haber 08.04.2020 - 19:33:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Adnan Hastürk - 09.04.2020 - 02:05

    Umutlu olanlar bar mı bilmiyorum Bu işin ekonomik yansıması henüz oluşmadı Bütün dünya turizmi 2020 yolunda unutsun demişsin

  • Fatih kırıcı - 09.04.2020 - 12:38

    Almanlar gelmezse hiç iyi olmaz ya da turizm sezonunu biraz geciktireceğiz hastalığın seyrine göre temmuzun 2. haftasından kasımın sonuna kadar 4-5 ay gibi zaten normal sezon marmaris te 5,5-6 ay sürüyor ve kasıma kadar 25 derecenin altına düşmüyor sıcaklık

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.