Yaz operasyonlarına ağırlık verecek 2019'da 120 bin turist getirecek

Yaz operasyonlarına ağırlık verecek 2019'da 120 bin turist getirecek

Avrupa pazarındaki çalışmalarını yoğunlaştıran DE&HA Tourism, bu sene Türkiye’ye 120 bin yolcu getirmeyi hedefliyor.


Türkiye turizm sektöründe 32 yıldır faaliyette olan DE&HA Tourism, krizden çıkan turizm sektörünün yakaladığı ivmeyle yatırımlarını hızlandırdı. Özellikle Avrupa pazarındaki çalışmalarını yoğunlaştıran ve geçtiğimiz sene 80 bin yolcuya ulaşan DE&HA Tourism, bu sene 120 bin yolcuya ulaşmayı hedefliyor.

PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRMAK İSTİYOR

Bundan 3 sene öncesine kadar yaptığı kış operasyonları ile adından söz ettiren, ölü sezon olarak tabir edilen kış döneminde Türkiye’y
e turist getiren DE&HA, Türkiye turizminin krize girdiği dönemde yaz operasyonlarına yönelerek kış dönemindeki tecrübe ve pazar çeşitliliğini korumayı başardı. Şimdi ağırlıklı olarak yaz operasyonları yapan firma, yeni yatırımlarla pazar çeşitliliğini daha da artırmak istiyor.

SON 3 YILDIR YAZ OPERASYONLARINA DA AĞIRLIK VERİYOR

DE&HA Tourism Genel Müdür Yardımcısı Murat Çoban, yaptıkları yeni yatırımlar ve 2019 sezonu için hedeflerini açıkladı. Son üç yıla kadar ağırlıklı olarak kış operasyonları yaptıklarını hatırlatan Çoban, “3 yıldır ise yaz operasyonlarına ağırlık verdik. Kış aylarında da çalışmalarımız sürüyor ama ağırlığımız ve yatırımlarımız yaz aylarına yönelik” dedi.

SLOVAKYA PAZARINA GİRDİ

Yaz operasyonlarına ağırlık verdikleri son üç yılda ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Murat Çoban, “Bu noktada ilk yatırımımız Macaristan pazarı oldu. Şu an Bulgaristan, Fransa, Almanya, İsviçre, Romanya, Belçika, Kosova, İtalya, Avusturya, Ürdün, Kosova, Macaristan ve Çekya’da aktif olarak faaliyet gösteriyoruz. Şimdi son olarak Genel Müdürümüz Cengiz Akar, Macaristan’da yaptığı çalışma ve planlama çerçevesinde Slovakya’ya giderek yeni bir tur operatörünün kuruluşunu gerçekleştirdi. Slovakya’da da ciddi bir planlama ile büyüyeceğiz” şeklinde konuştu. “Online satışlarda ayrı bir yükseliş trendindeyiz” diye konuşan Murat Çoban, Almanya’da 4-5 tane online satış ağına ürünler sunduklarını söyledi.

2019 HEDEFİ 120 BİN YOLCU

Türkiye’nin Avrupa pazarında yükselişe geçtiğini hatırlatan ve DE&HA olarak bu noktada olumlu sinyaller aldıklarını belirten Murat Çoban, “Avrupa’daki sinyaller çok olumlu. 2018 yılında DE&HA olarak yüksek bir büyüme yakaladık. Bu ivme 2019’da da %38 büyüme ile devam edecek.
2018’deki artışlar bizi yeni yatırımlar konusunda teşvik etti. Bu yatırımlarımız ve yukarıya giden ivme sonucunda 2019 yılı için kendimize ciddi bir hedef belirledik. Geçen sene 80 bin pax ürettik. Bu sene ise yaz operasyonlarımızda 110 bin pax ayrıca kış operasyonlarımızı da eklersek 120 bin pax üreteceğiz” dedi.

HEM YAZ HEM DE KIŞ OPERASYONLARINDA BÜYÜYECEK

DE&HA Tourism’in yaptığı yatırımların karşılığını alan bir firma olduğunu hatırlatan Murat Çoban, “Yatırımlarımıza devam edeceğiz. Hem yaz hem de kış operasyonlarımızda büyüyeceğiz. Her pazarın farklı dinamikleri var. Biz 32 yıllık tecrübemiz ve farklı pazarlarda yaptığımız yatırımlarımızla DE&HA Tourism olarak emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.Bu Haber 12.02.2019 - 13:02:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.