Wyndham grubu, Avrupa'daki tatil şirketini 1.3 milyar dolara sattı

Wyndham grubu, Avrupa'daki tatil şirketini 1.3 milyar dolara sattı
Küresel otel zinciri Wyndham Worldwide Corporation, Avrupa'daki tatil şirketini Platinum Equity'e sattığını duyurdu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

80 ülkede 8 bin 400 otel ve 728 bin odayı bünyesinde barındıran, dünyanın önde gelen otel zinciri markalarından Wyndham, Avrupa'daki tatil şirketi Wyndham Vacation Rentals'ı sattığını duyurdu.110 BİN GAYRİMENKULÜ VAR

Satış işleminin 2018 yılının ikinci çeyreğinde tamamlancağı açıklanırken, Wyndham Vacation Rentals'ın 25 ülke ve 600 destinasyonda 110 bin gayrimenkulü bünyesinde barındırdığı kaydedildi. Anlaşmaya göre, söz konusu mülkler satıştan sonra da Wyndham'ın sadakat programında kalmaya devam edecek.

CİROSU 750, KARI 130 MİLYON DOLAR

Dünya genelinde 20'den fazla markaya sahip olan Wyndham Vacation Rentals, yılda ortalama 750 milyon dolar ciroya ve 130 milyon dolar vergi öncesi net kara sahip.Şirketin markaları arasında, James Villa Holidays, Landal GreenParks, Novasol ve Hoseasons öne çıkıyor.

2017 yılının ağustos ayında bir açıklama yapan Wyndham, otel işi ile tatil/devremülk işini birbirinden ayıracağını belirtmişti.

''DOĞRU ALICIYI BULDUK''

Wyndham Worldwide Yönetim Kurulu Başkanı Stephen P. Holmes, bu adımın şirketin evriminde önemli bir kilometre taşı olduğuna dikkat çekti. Holmes, ''Bünyemizdeki tatil kiralama markaları büyük bir müşteri deneyimine ve marka bilinirliğine sahip. Her zaman bu markaları uzun vadeli büyüme stratejimiz çerçevesinde konumladırdık. İki aday arasında yaptığımız titiz bir çalışma sonucunda, doğru alıcıyı bulduk. Platinum Equity portfolyosu altında bu işin parlak bir geleceğe sahip olcağına inanıyoruz.'' dedi.

Bu Haber 19.02.2018 - 13:29:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.