Volkan Vural ve Murat Kodan Martı Otellerinde

Volkan Vural ve Murat Kodan Martı Otellerinde

Martı Hotels & Marinas’ın operasyon müdürlüğüne Volkan Vural, grubun Muğla Marmaris’teki Martı Resort ve La Perla Hotel’in genel müdürlük görevine ise Murat Kodan getirildi.


Kısa süre önce sektörün tanınan isimlerinden Handan Boyce’u genel müdürlük görevine getiren Martı Hotels & Marinas, iki deneyimli yöneticiyi daha bünyesine kattı.

Turizm sektöründeki 24 yıllık tecrübesi ile farklı markalarda yöneticilik görevlerinde bulunan Volkan Vural, Martı Hotels & Marinas’ta COO’luk (operasyon müdürü) görevine getirildi. Vural, Martı Hotels & Marinas bünyesindeki tüm otellerin operasyonundan sorumlu olarak görev yapacak.

Martı Resort ve La Perla Hotel’in genel müdürlük görevine, sektörün başarılı ismi Murat Kodan getirildi. Turizm sektöründe stajyer olarak başladığı kariyerinde 39 yılı geride bırakan Kodan, bugüne kadar görev aldığı markalarda birçok ödüllü çalışmaya imza attı.

Volkan Vural Hakkında:

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm & Otelcilik Bölümü mezunu olan Volkan Vural, turizm sektöründeki kariyerine 1999 yılında Dedeman Hotels & Resorts International ile başladı. Burada 4 yıl boyunca çeşitli görevler üstlenen Vural, 2003-2007 yılları arasında ise grubun yurt dışı otellerinde (Moldova, Kuzey Kıbrıs ve Özbekistan) farklı yöneticilik pozisyonlarında çalıştı.

2007-2008 tarihleri arasında Kazakistan’da Intercontinental Almaty Hotel Kazakistan’da işletme müdürü olarak çalışan Volkan Vural, 2008’de tekrar Dedeman Grubu’na dönerek, 4 yıl boyunca sırasıyla Hotel Dedeman Silk Road Taşkent ve Double Tree by Hilton Istanbul Old Town’da genel müdürlük görevlerini yürüttü.

2013-2020 yılları arasında kariyerinin 7 yıllık sürecini Radisson Blu Ailesinde geçiren Volkan Vural, burada da sırasıyla; Radisson Blu Al Mahary Hotel Libya, Radisson Blu Hotel Sandton, Radisson Blu Sandton & Park Inn Sandton by Radisson-Cluster, Radisson Blu Sandton ve Radisson Blu Maputo Hotel & Residence’ta genel müdür olarak görev yaptı.

2020 yılının Temmuz ayından bu yana VS Strategy’de kurucu ortak olarak başarılı çalışmalarda bulunan Volkan Vural, artık Martı Hotels & Marinas’ın bünyesindeki otellerin operasyonundan sorumlu COO (Chief Operating Officer) olarak görev yapacak.

Murat Kodan Hakkında:

9 Eylül Üniversitesi İİBA Turizm Bölümünden mezun olan Murat Kodan, 39 yıllık kariyerinde, yurt içi ve yurt dışı çeşitli tesislerde genel müdür olarak görev aldı. Kariyerinin son 13 yılında ise, Antalya’daki Ela Quality Resort, Bodrum’daki Gardens of Babylon Suite Hotel & Residences, Libya’daki Rixos Al Nasr Tripoli, Rusya’daki Rixos Krasnaya Polyana Sochi, Bodrum’daki Duja Bodrum ve Marmaris’teki Marmaris Bay Resort’te genel müdür olarak görev yaptı.

Yöneticiliği döneminde görev yaptığı tesislerde liderlik ettiği ekip ile birlikte gösterdiği başarıları HolidayCheck’in ‘2010 Ela Quality Resort- Dünya’nın ilk 99 Oteli’ sıralamasında 6’ncılık ve (Akdeniz Bölgesinde 1’incilik), yine ‘2014 Rixos Krasnaya Polyana- Luxury Hotel of Russia’ değerlendirmesinde ise, ‘Lüks Yaşam’ ödülleri ile taçlandırdı.

Murat Kodan, genel müdür olarak göreve başladığı Martı Resort ve La Perla Hotel tesislerinde yeni başarılara imza atmayı hedefliyor.Bu Haber 15.03.2023 - 10:37:33 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.