Volkan Bozkır'dan vize açıklaması: Kilitlendi!

Volkan Bozkır'dan vize açıklaması: Kilitlendi!
Türkiy ile Avrupa Birliği arasında yürütülen vize muafiyetiyle ilgili konuşan AB Bakanı Volkan Bozkır, konunun kilitlendiğini açıkladı.


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB ile yürütülen vize serbestliği görüşmelerinin kilitlendğini açıkladı.

Avrupa Parlamentosu'nda konunun kilitlendiğini ve çözümün AB Komisyonu'nda olduğunu söyleyen Bozkır, tıkanıklığın aşılması için konunun yeninden AB Komisyonu'nda ele alınması gerektiğini ifade etti. Bozkır, tıkanmanın ancak 5 kriter için istişare yapılmasıyla aşılabileceğini kaydetti.

Yaptığı temaslar neticesinde çok da umutlu olmadığını söyleyen Volkan Bozkır, ''Böyle bir mekanizmayı başlatmak durumda dahi olmadıklarını ifade ettiler. Komisyonun önümüzdeki dönemde olumlu bir yaklaşımda olmayacağı şeklinde yorumlanabilir.'' dedi.

''Biz kararlı bir şekilde sürecin sürdürülmesi ve olumlu adımlar atılması konusunda gayretimizi sürdüreceğiz.'' diyen Bozkır, Türkiye'ye döndükten sonra 5 kriter ile ilgili görüşmeler yapacaklarını açıkladı. Bozkır, bu kadar çok şehit verilen bir ortamda, terörle mücadele yasasının değiştirilmesinin siyasetin konusu olamayacağını da ifade etti.
Bu Haber 13.05.2016 - 15:17:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.