Vietnam'dan Alman ve Norveç kruvaziyer gemilerine şok!

Vietnam'dan Alman ve Norveç kruvaziyer gemilerine şok!
Vietnam otoriteleri, Alman kruvaziyer şirketi Aida'ya ait Aida Vita isimli geminin yolcularının karaya çıkmasına izin vermedi. Daha önce de Norveç kruvaziyer şirketi NCL'ye ait geminin ülke limanlarına yanaşması yasaklanmıştı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Koronavirüs nedeniyle dünya turizmi adeta diken üstünde. Princess Cruises şirketine ait Diamond Princess isimli gemide 200'e yakın yolcunun koronavirüs salgınına yakalandığının ortaya çıkmasının ardından, şirketler Güney Asya'yı rotadan çıkarmaya başlamıştı.

Güney Asya seferine devam eden Alman kruvaziyer şirketi Aida'ya ait Aida Vita isimli geminin yolcularına, koronavirüs korkusu nedeniyle karaya çıkma izni verilmedi. Benzer bir olay geçtiğimiz günlerde Norwegian Cruises Lines'ın başına gelmiş ve Norveç Sağlık Bakanlığı şirkete ait Norwegian Jade isimli geminin Vietnam limanlarına yanaşmasını yasaklamıştı.

NCL'nin Avrupa Müdürü Kevin Bubolz, gemide şüpheli veya onaylanmış bir koronavirüs vakası bulunmadığını açıkladı. Kevin Bubolz, bu tip durumlarda daha ihtiyatlı davranılması gerektiğini kaydetti.
Bu Haber 14.02.2020 - 10:54:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.