VİDEO: İki siyahi müşteriye kelepçe taktıran Starbucks'a tepki yağıyor

VİDEO: İki siyahi müşteriye kelepçe taktıran Starbucks'a tepki yağıyor
Starbucks, sipariş vermek için arkdaşlarının gelmesini bekleyen iki siyahi gözaltın aldırında büyük bir tepkiyle karşılaştı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

ABD'nin Phladelpia kentinde Starbucks'a oturan iki siyah genç, sipariş vermedikleri gerekçesiyle 'özel mülkiyeti' işgalden kelepçelenerek gözaltına alındı.MEKANA POLİS ÇAĞIRDILAR

Sipariş için arkadaşlarını beklediklerini söylemelerine işletmeci tarafından mekana polis çağırıldığı ve iki kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Kafede oturan insanlar ise, ''Bunlar ne yaptı ki gözaltına alıyorsunuz'' diyerek duruma tepki gösterdi.

''YIKICI VE ANLAŞILMAZ''

Olayın sosyal medyada yayılması büyük gelmesi üzerin Starbucks CEO'su Kevin Johnson ise, olayı 'yıkıcı' ve 'anlaşılmaz' olarak iteledi. Mağazanın polis çağırmasının yanlış olduğunu ve gerekli adımları atacaklarını kaydeden Johnson, 'Bizden daha fazlasını bekleyin' dedi.

Philadelpia Belediye Başkanı Jim Kenney, '2018'de ırkçılığın ne demek olduğunu gösteren örnek bir olay' nitelemesinde. bulundu.

O anda mekanda bulunanlardan @missydepino tarafından çekilen ve twitter'dan yayınlanan görüntüler paylaşım ekorları kırdı.Bu Haber 16.04.2018 - 09:14:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.