VİDEO - AtlasGlobal'in uçağına yıldırım çarptı, pilot başarıyla AHL'ye indi

VİDEO - AtlasGlobal'in uçağına yıldırım çarptı, pilot başarıyla AHL'ye indi
Dün etkili olan yağışlı hava, fırtına ve dolu hava yolu ulaşımını da etkiledi. Yıldırım çarpması nedeniyle radomu (burun kısmı) hasarlanan AtlasGlobal uçağının AHL'ye inişi sırasında panik yaşandı.İstanbul'da etkili olan fırtına, yağmur ve dolu hava yolu ulaşımını da etkiledi. Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen'e inmesi gereken 16 uçak başka havalimanlarına yönlendirilirken, yıldırım çarpan AtlasGlobal uçağının Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında korku dolu anlar yaşandı.THY UÇAĞI SON ANDA ÇANAKKALE'YE YÖNLENDİRİLDİ

Öte taraftan, Ercan Havalimanı - AHL seferini düzenleyen Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı da inişe geçtiği sırada fırtına ve doluya yakalandı. Dolu nedeniyle kopkit camı çatlayan uçak, kulenin yönlendirmesiyle Çanakkale Havalimanı'na iniş yaptı.

AHL'Yİ SU BASTI

Şiddetli yağmur nedeniyle Atatürk Havalimanı dış hatlar bölümünde su baskını meydana geldi. Sağanak ve fırtınanın ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali çatısından yağmur suyu terminal içerisine akarken, Türk Hava Yolları'nın businees kontuarı kısa bir süre kullanılamaz hale geldi. 300'lü salonlarda uçağın kalkış saatini bekleyen yolcular bulunduğu alanın su basması nedeniyle zor anlar yaşadı. Yolcular bu anları telefonlarına kaydetti.

Bu Haber 28.07.2017 - 09:38:06 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.