Venedik merkezi kruvaziyer gemilerine kapatılıyor

Venedik merkezi kruvaziyer gemilerine kapatılıyor
İtalyan hükümeti, yaşanan son kazanın ardından artık kruvaziyer gemilerinin Venedik Limanı'na yanaşmasını yasaklıyor.

TurizmGüncel – Dış Haberler

İtalyan hükümeti, kruvaziyer gemilerinin artık Venedik Limanı'na yanaşmaması için adıma attı. Hükümetin dün aldığı kararla, Venedik Limanı'na yanaşacak gemiler, başka limanlara yönlendirilecek. Söz konusu karar, MSC Opera gemisinin Giudecca Kanalı'nda önce bir tekneye sonra da rıhtıma çarpması ve beş kişinin yaralanmasının ardından geldi. Bu kazadan bir ay önce de başka bir yolcu gemisi, rıhtımda bulunan bir restorana çarpmaktan son anda kurtulmuştu.

‘’Yüzen sarayların istilasından kurtulmak için...’’

İtalya Ulaştırma Bakanı Danilo Toninelli, yolcu gemilerinin kademeli olarak başka rotalara yönlendirileceğini açıkladı. Bakan Toninelli, ''Bu yüzen sarayların istilasından kurtulmak, skandallardan ve risklerden kaçınmak için çeşitli geçici limanlar araştırdıklarını söyledi.

Financial Times'a konuşan Danilo Toninelli, gelecek aydan itibaren bazı gemilerin Vendik merkezinin dışındaki Fusino ve Lombardia limanlarına demileyebileceğini söyledi. Bu nedenle gemilerin 3'te birinin gelecek yıl rotasını değiştireceği belirtildi.Bu Haber 08.08.2019 - 10:38:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.