Vatandaşın hangi otele gittiğini devlete bildirecekler

Vatandaşın hangi otele gittiğini devlete bildirecekler
Vatandaşların hangi otelde konakladığının devlete bildirileceği bir sistemin hayata geçirileceği belirtildi.

İç Turizm Takip Sistemi' adı verilen bir uygulamayla, vatandaşların kaldığı otellerin cep telefonu operatörleri tarafından devlete bildirileceği belirtildi.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, 2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan “iç turizm takip sistemi” adı verilen ve 2020’de Kültür Bakanlığı tarafından oluşturulacak yapı ile cep telefonu operatörleri müşterisinin hangi şehre ve otel gittiğini devlete bildirecek.

Özel hayatın gizliliğini Kişisel Verilerin Korunmasını Kanununu ihlal edeceği belirtilen uygulamanın ne amaçla hayata geçirilmek istendiği ise henüz bilinmiyor.Bu Haber 05.11.2019 - 09:07:36 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Araç Kiralamada da aynı 05.11.2019 - 11:01

    KABİS kiralık araç bildirim sistemi sayesinde devlet şuan kimin nereden ne zaman kaç gün hangi aracı kiraladığını biliyor! Tüm Türkiye'de kiralanan araçlar şuan devletin emniyeti tarafından takip ediliyor. Kaçaklar ile uğraşmaları kesilmiş durumda, Özellikle otel içlerinde bulunan rent a car firmaları ise kabis kaydı yok ve kaçak firmalardan oluşmaktadır.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.