Uysal'dan UBER açıklaması: Sopayı alıp UBER'ci kovalamakla olmuyor

Uysal'dan UBER açıklaması: Sopayı alıp UBER'ci kovalamakla olmuyor
İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, UBER'le ilgili açıklamalarda bulundu. UBER'in yemek kartı gibi bir sistem olduğunu belirtti.


II. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı'nda konuşan Mevlüt Uysal, UBER'in son günlerdeki önemli tartışma başlıklarından biri olduğunu söyledi.''SOPAYI ALIP UBERCİLERİ KOVALAMAKLA OLMUYOR''

UBER'in yemek kartı gibi bir sistem olduğunu ifade eden Yüksel, ''Binen de bindiren de yerli ama her ikisi de başkalarının aldığı karara uymak zorunda. Büyükşehir olarak biz de onun yerlisini yaptık; İTaksi. Evet çok güzel ama şu anda 15 bin taksimiz varsa 5 bin üyemiz var. Biye taktırmıyorsunuz dediğimizde ise 'Ya başkan kamera koyup bizi takip ediyorlar' diyor. İyi baba bundan başka bir çaresi yok yani... UBER'e karşı çıkmak, bunu yerli yapalım demek sopayı alıp UBER'cileri kovalamakla olmuyor. Yerlisini yaparsak bunu çözmüş oluyoruz.'' dedi.

''UBER ASLINDA RAHATLIK DEMEK''

''Gelinen noktada uzun soluklu çalışmalarla başkalarının kararlarına mahkum olmaktan kurtulabiliyoruz'' diyen Uysal, gün geçtikçe yerli ve milli ürünlerin daha önemli hale geldiğine dikkat çekti. Uysal, ''UBER aslında rahatlık demek. Şoförle müşterinin birbirine güvenini sağlaması demek. Biz o konfordan uzak kalmamalıyız ama o konforu yaşarken de ta yurt dışındaki birilerinin kararıyla taksicimizle müşteri birbiriyle kavga eder hale düşmemeli. Yemek kartı, yemeği yiyenle yediren arasında arasında bir rahatlıksa, bu ilişkinin kararını uzaklardaki birileri vermemeli. O konforu bizim de burada sağlayabilmemiz lazım.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 04.04.2018 - 15:16:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.