Ünlü otelci '300 milyon dolar dolandırıldım' dedi FETÖ'yü işaret etti

Ünlü otelci '300 milyon dolar dolandırıldım' dedi FETÖ'yü işaret etti
Varuna otellerinin sahibi Süreyya Pakuysal, FETÖ tarafından 300 milyon dolar dolandırıldığını iddia etti.


Varuna Otellerinin sahibi Süreyya Pekuysal, FETÖ tarafından 300 milyon dolar dolandırıldığını iddia etti. Dört oteline el konulduğunu söyleyen Pekuysal, düzenlenen eyleme ambulansla gelerek sedyede katıldı.

Antalya ve Aydın'da bulunan otellerine 2005 yılında FETÖ üyeleri tarafından boş kağıda imza attırılarak el konulduğunu kaydeden Pekuysal, konuyu yargıya taşımasına karşın dönemin FETÖ'cü hakim ve savcıları tarafından haksız bulunduğunu öne sürdü.15 Temmuz darbe girişiminin ardından olayı tekrar yargıya taşıma kararı veren Pekuysal, bu dönemde şoförünün silahlı saldırısına uğradı. Pekuysal, bu saldırının da FETÖ bağlantılı olduğunu belirtiyor.

Oteli elinde bulunduranları FETÖ üyesi olmakla suçlayan Süreyya Pekuysal, konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı ve İç İşleri Bakanından yardım istedi.

''BÜTÜN MAHKEMELER ALEYHİMİZE KARAR VERDİ''

FETÖ'cü olduğunu bilmediği insanlara otellerini kiraladığını ifade eden Süreyya Pekuysal, ''Daha sonra da bana 'sana kirayı ödeyemeyeceğim. Kredi almamız lazım' dedi. Kredi alırken de sahte evraklarla otelin tapusunu üzerine alıyor. Dava açtık, evrakların sahte olduğunu söyledik. Ama bütün mahkemeler aleyhimize karar verdi. Şu anda o kararı veren hakim ve savcıların hepsi tutuklu. Bunlar FETÖ'nün Akdeniz ayağı. Bunlar bu ülkeden kaçacak. Aldıkları parayı da çatır çutur yiyecekler.'' ifadelerini kullandı.

''O YARGI MENSUPLARI FETÖ'DEN TUTUKLU''

Pekuysal'ın hukuk danışmanı Tolga Taşçıoğlu ise, Pekuysal'ın eski avukatlarının ona boş kağıda imza attırmak ve üzerini doldurmak suretiyle sahte evraklar yaptığını iddia etti. Dosyalar bilir kişiye gittiğinde Süreyya Pekuysal'ın el ürünü olduğu için davaların reddedildiğine dikkat çeken Taşçıoğlu, bu davaları yürüten yargı mensuplarının 15 Temmuz darbe girşiminin ardından tutuklandığını öğrenince olayı yeniden yargıya taşıdıklarını aktardı.
Bu Haber 16.12.2017 - 10:55:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.