Umman Çetinbaş ve Tolga Kilit grubun yol haritasını açıkladı

Umman Çetinbaş ve Tolga Kilit grubun yol haritasını açıkladı
Tez Tour ile tüm ilişkilerini sonlandıran Kilit Grubu, Amara Hotels ile de iş birliğini bitirdi. Kilit Grubu’nun tepe yöneticilerinden Umman Çetinbaş ve Tolga Kilit, grubun hedefleri ve planlamarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Rus tur operatörü Tez Tour ile işbirliğine son veren Kilit Grubu, Tez Tour’un otel markası Amara Hotels ile de işbirliğini sonlandırdı. Kilit Grubu, Crystal Hotels’in gücü ve bilinirliliği ile BDT pazarında daha güçlü bir konum alacak.

Kilit Grubu’nun konaklama sektöründeki yatırımı olan Türkiye’nin en büyük Türk otel inciri olan Kilit Hospitality Group (KHG) ile Amara Hotels arasındaki işbirliği sona erdi. KHG, Antalya’daki Amara Centro ve Amara Prestige’i Crystal Hotels bünyesine dahil etti. Bu oteller misafirlerini Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite isimleri ile ağırlayacak. KHG, kendi otel markasına daha fazla odaklanarak BDT pazarında Crystal Hotels’i daha iddialı bir konuma getirecek.

“Nirvana ve Crystal markaları ile yolumuza devam edeceğiz”

Amara Hotels ile yapılan işbirliğinin sonlandırılması hakkında bir açıklama yapan Kilit Hospitality Group (KHG) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit, “KHG olarak Amara markası ile iş birliğimizi sonlandırmış bulunuyoruz. Bundan sonra kendi markalarımız olan Nirvana Hotels ve Crystal Hotels markalarımız ile yolumuza devam edeceğiz. Daha önce Amara Dolce Vita ile ilgili bir açıklama yapmıştık ve bu otelimizi Nirvana Dolce Vita olarak lanse etmiştik. Bunun akabinde son aldığımız karara göre grubumuzdan Amara ismini tamamen kaldırıp Crystal Hotels markamız ile yola devam etme kararı aldık. Amara Centro ve Amara Prestige isimleri ile hizmet veren iki tesisimizin Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite isimleri ile lansmanını yapacağız” dedi.

“Crystal ve Nirvana’ya odaklanacağız”

İki otel için Crystal Hotels markasını seçme nedenlerini açıklayan Tolga Kilit, “İlk amacımız kendi markamıza yatırım yapmaktı. Kendi markalarımız olan Crystal ve Nirvana’ya odaklanarak gelişimimizi sürdüreceğiz. Ayrıca Crystal Hotels markamız tüm pazarlarda; iç pazardan Avrupa’ya, Doğu Avrupa’dan BDT pazarına kadar güçlü bir bilinirliliğe ve güce sahip. KHG bünyesinden Amara’yı çıkartarak iyi bir konumda olan Crystal markamızı daha da güçlendireceğiz. Crystal markamız tüm pazarlarda güçlü bir konumda. Crystal Hotels, markası altında hizmet verecek bu iki otelimiz önemli bir avantaj elde edecek. KHG olarak 20 otel ile hizmet veren ve büyümeye devam eden bir grubuz. Biz grup olarak her zaman hizmetimizi daha yukarıya taşıma amacındayız. Otellerimizin yenilenmesi ve servis kalitesi üzerine de devamlı çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Rusya’daki tur operatörlerinin dikkatini çekiyor”

Tolga Kilit, Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite’in daha fazla kitleye ulaşacağını söyledi. Kilit: “Amara sadece BDT pazarında güçlü olan bir marka. Crystal ise Avrupa, Doğu Avrupa, Ortadoğu gibi pazarlarda da çok güçlü konumda. Crystal markasının var olan yatak kapasitesi Rusya’daki tur operatörlerinin dikkatini çekiyor. Crystal Hotels’i bu pazarda daha güçlü konumlandıracağımıza da eminiz. Bu nedenle Amara markasından çıkışımız bize daha fazla avantaj sağlayacaktır. Ben inanıyorum ki tur operatörlerine kendimizi doğru bir şekilde anlatırsak daha başarılı oluruz. Ayrıca Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite, var olan Crystal misafirlerine de yepyeni iki ürün olacak. Özellikle iç pazarda dikkat çekecektir. Romanya, Moldova, Kosova, Makedonya ve Sırbistan’da da etki yaratacaktır. Bu noktada bir korkumuz yok” diye konuştu.

“Crystal misafirlerine iki yeni ürün daha sunacağız”

Crystal Hotels CEO’su Umman Çetinbaş da Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite ile grubun daha da güçlendiğini söyledi. Crystal Hotels’in 16 yıllık bir marka olduğunu hatırlatan Çetinbaş, “Ortada 16 yıllık bir yapı var. 2005 yılı itibari ile ilk otelimizi açtık ve her sene ciddi bir büyüme ile bugünkü konumumuza geldik. Böylesi bir zincir haline gelmemizin arkasında verdiğimiz hizmet yatıyor. Bizim Crystal Hotels olarak amacımız ‘Mutluluk Dahil’ sloganı ile misafirimizi evine mutlu göndermektir. Bunu da başardık ve zincirimiz her sene büyüdü. Crystal Centro ve Crystal Prestige Elite’i almış olduğumuz kararla Crystal zincirine ekledik. Crystal misafirlerine iki yeni ürün daha sunacağız” dedi.

Nisan itibari ile kapılarını açıyor

Grup içinde toplam kalite ve kalite yönetimi anlayışının misafir odaklı olduğunu hatırlatan Umman Çetinbaş, “Biz ailelere ve çocuklara son derece önem veriyoruz. Çocuklar için özel konseptler geliştirdik. Bunun yanında pandemi döneminde de yapmaya çalıştığımız 24 saat sıcak yemek sistemi bütün otellerimizde var. Özel kahve menüleri geliştirdik ve otelin çeşitli noktalarında kahve istasyonlarımız var. Detoks menülerimiz var. Bunlar önemli yenilikler. İki otelimizde de bunları uygulayacağız. Bu iki otelin yönetici kadrosu zaten bizim arkadaşlarımız. Otelin açılış tarihlerine göre de personel alımlarını planlayacağız. Crystal Hotels olarak otellerimizin açılışına da Nisan sonundan itibari ile başlayacağız” diye konuştu.


Bu Haber 31.03.2021 - 10:45:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.