Ulf Sonntag: 2023 sezonu için karamsar olmaya gerek yok

Ulf Sonntag: 2023 sezonu için karamsar olmaya gerek yok

Almanlar 2023 sezonunda yükselen yaşam maliyetleri ile artan tatil fiyatlarının tehlikeli bir karşımı ile karşı karşıya kalacak.


Turizm Güncel - Dış Haberler

"2023 yılında Almanlar hem artan yaşam maliyetleri hem de yüksek tatil fiyatları ile karşı karşıya kalacak."

Bu değerlendirme, 1971 yılından bu yana Alman vatandaşlarının tatil tutumlarını inceleyen Reiseanalyse'ın başkanı Ulf Sonntag'a ait.

Geçmişte seyahatlerin, sadece seyahat etmenin mümkün olmadığı (koronavirüs gibi) durumlarda önemli ölçüde azaldığına dikkat çeken Ulf Sonntag, salgın sonrası talebin hala yüksek olduğuna dikkat çekti.

Yaşanan ekonomik krize rağmen tatilcilerin önemli bir bölümünün 2023'te bir tatil bütçesine sahip olacağını ifade eden Sonntag, "Elbette düşük gelirli haneler mevcut ekonomik durumdan olumsuz etkilenecek ve bazı çöküşler yaşanacak. Ancak tatil hala insanlar için çok önemli." dedi.

Nüfusun büyük bölümünün ağır finansal gerileme yaşamadığı sürece 2023 için karamsar olmaya gerek olmadığını ifade eden Ulf Sonntag, insanların bu yıl olduğu gibi, 2023 sezonu için de mart-nisan gibi tatil arayışına gireceğini öngördü.Bu Haber 16.08.2022 - 13:29:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.