Ukrayna Devlet Başkanı'ndan Türkiye açıklaması

Ukrayna Devlet Başkanı'ndan Türkiye açıklaması
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukraynalılara Türkiye'ye tatile gidin' çağrısı yaptı. Erdoğan'ın Ukrayna'yı desteklediğini kaydeden Zelenskiy, 'kendisine minnettarım' dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi toplantısının ardından Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Nisan'da Türkiye'ye yaptığı ziyaretin çok iyi geçtiğini belirten Zelenskiy, "Türkiye devletine, özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a minnettarım. Kendisi gerçekten Ukrayna'yı destekliyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye yaptığı ziyarette çok önemli anlaşmalara imza attıklarını açıklayan Volodimir Zelenskiy, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'yı desteklemesi, geçici olarak işgal altındaki topraklarımızı desteklemesi, Kırım'ı desteklemesi önemli. Bizim duruşumuzu desteklemesi, Kırım'ın ilhakını tanımaması önemli" dedi.

''Türkiye'ye tatile gidin'''

Rusya'nın Türkiye'ye dönük uçuşları sınırlamasına da değinen Zelenskiy, Ukrayna vatandaşlarına Türkiye'ye tatile gitmeleri çağrısında bulundu. Ukrayna ve Türkiye arasında turist akışının artırılabileceğini belirten Zelenskiy, "Duydunuz, Ruslar, Rusya Federasyonu'ndan Türkiye'ye turizmi sınırlayacaklarını söylediler. Bu onların kişisel meselesi. Bizim ise tam tersi, turizmi geliştirmemiz ve Türkiye'yi desteklediğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.Bu Haber 16.04.2021 - 12:59:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • turizm mi kaldı - 19.04.2021 - 05:24

    Arkadaslar donup bı sagınıza solunuza bakın! kım halınden memnun. herkes mutsuz parasız zor durumda. sun bu ulkede kım kazanıyor kım rahat anlamıs degılım. Turızmcıler olarak 2 senemız bosa gıttı. 5 ay calısıp dıger aylar zaten ıs yapamazdık sımdı onuda elımızden aldılar. kalkmıs atso baskanı davut cetın bey de yabancı uyruklular calıstırılsın ! ayıp ya

  • Ali Uzelli - 16.04.2021 - 02:41

    Turizme hiçbir faydası olmayan ukraynalilari hiç getirmeyin daha iyi çünkü 5 dolar bile paraları yok harcayacak inanmayan turizm esnafı arkadaşı vardır sorsun

  • Altanarda - 16.04.2021 - 01:41

    Ne tatili para kazanmaya geliyorlar

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.