Ukrayna'da Dalaman tanıtımı, 2018'de Khersen-Dalaman seferleri başlıyor

Ukrayna'da Dalaman tanıtımı, 2018'de Khersen-Dalaman seferleri  başlıyor
Dalaman Havalimanı ile Ukrayna'nın Kherson Havalimanı tarafından organize edilen tanıtım etkinliğinde, Marmaris - Fethiye -Köyceğiz-Datça-Kaş/Kalkan-Dalyan bölgelerine ilişkin sunumlar yapıldı. Yapılan görüşmelerde, Kherson - Dalaman uçuşlarının başlaması ile ilgili de görüş alışverişinde bulunldu.


TurizmGüncel

Dalaman ve Kherson havalimanlarının birlikte organize ettiği etkinliğe,  Kherson Valisi Andrey Gordeev, İl Meclisi Başkanı Vladislav Manger, Kherson Belediye Başkanı Vladimir Mikolaenko, Kherson Havalimanı Genel Müdürü Vitaliy  Kucheruk, Kherson milletvekilleri, basın kuruluşları, seyahat acenteleri ve kamu kuruluşlarından temsilciler katıldı.Muğla/Dalaman bölgesi (Marmaris - Fethiye -Köyceğiz-Datça-Kaş/Kalkan-Dalyan) ve havalimanını sunumlarının yapıldığı tolantıda, karşılıklı direkt uçuşların başlatılması ve mevcut potansiyel üzerinde duruldu.

2018'DE KHERSON-DALAMAN UÇUŞLARININ BAŞLAMASI PLANLANIYOR

Görüşmelerle ilgili bilgi veren Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, 2018 yılında Kherson-Dalaman arasında direkt uçuşların başlatılması konusunda mutabık kalındığını açıkladı. Güvenç ayrıca, ''Kherson-Dalaman uçuşlarının daha da arttırılması için Kherson Valiliği, İl Meclisi, Belediyesi, havalimanı ve YDA Dalaman Havalimanı arasında iş birliği anlaşması imzalandı'' bilgisini paylaştı.

Güvenç, açıklamasının devamında şnları söyledi:

''Anlaşma kapsamında, iki havalimanı arasında işbirliğinin geliştirilmesi, know-how ve deneyim alışverişi, Kherson Havalimanından tarifeli ve charter uçuşlarının çeşitlendirilerek artırılmasına destek olunması, ortaklaşa havacılık forumlarının organize edilmesi , ayrıca iki bölge arasında kalıcı ilişkileri güçlendirmek için sosyal projeler oluşturulması öngörülüyor.''''2.5 MİLYONLUK BİR POTANSİYEL''

''Bu toplantımızı Kherson Havalimanının, kente haftada 10 uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları ile başarılı işbirliğinin devamı olarak nitelendirebiliriz. Dalaman Havalimanının Avrupa'daki Havalimanları ve havayolları ile önemli iş birlikleir var.'' diyen Hamdi Güvenç,  ayrıca smart city ve digital marketing konularına değinerek, Kherson şehrinin seyahatçiler için gelecekte önemli bir hafta sonu destinasyonu olabileceğini ifade etti. Güvenç ayrıca, 2,5 milyonluk Kherson bölgesinin Muğla-Dalaman bölgesi için önemli bir potansiyel taşıdığını ifade ettti.

''THY HAFTADA 10 FREKANS UÇUYOR''

Kherson Valisi Andrey Gordeev ise "Geçen sezonda Kherson şehri ağırlıklı olarak karayoluyla  gelen 3,5 milyon ziyaretçiyi ağırladı. hava yoluyla gelen Yabancı yolcu sayısı 20.000 paks artış gösterdi. Türkiye Khersonlular için önemli şehir turizmi destinasyonlarından biri haline geliyor. THY İstanbul'dan haftada 10 frekans uçuş yapıyor. Bu sefer sayısı çoğu Avrupa şehirleri kadar hatta bazılarından fazla. Bu nedenle Dalaman hattının  açılışı bizim için önemli" ifadelerini kullandı.

Kherson İl Meclisi Başkanı da "Biz bugün geleceğe yeni adımlar atmış olduk. Hali hazırda  Türkiye'den gelmiş olan YDA Dalaman Havalimanı genel müdürünün bizzat burada olması sıkı işbirliğimizin neticesindedir. Bu sayede partnerimizin Kherson'la iş birliği yapmasını  memnuniyetle karşılıyoruz ." dedi.Bu Haber 04.12.2017 - 09:42:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.