UKOME, acenteleri isyan ettiren iki kritik maddeyi iptal etti

UKOME, acenteleri isyan ettiren iki kritik maddeyi iptal etti
UKOME'nin, UBER'e karşı alınan önlemler çerçevesinde Turizm Taşıma Yetki Belgesi ile çalışan araçlara getirdiği 'en az 7 yolcu' ve '12 saat önceden yolcu listesinin Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesi' maddelerini iptal etti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, geçen hafta UBER’e karşı aldığı önlemler arasında yer alan, Turizm Taşıma Yetki Belgesi ile çalışan araçlarla ilgili “En az 7 yolcu” ve “12 saatten önce yolcu listesinin Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesi” zorunluluğunu kaldırdı.İBB Meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP'li Turizm Komisyonu Üyesi Erdal Tüfenkçi, UKOME kararlarının Turizm Taşıma Belgesi ile yolcu taşıyan turizmcileri olumsuz etkilediğini belirterek konuyu yeniden gündeme getirdi.

Tüfenkçi'nin eleştirileri sonrası söz alan AKP'li Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Mahmut Yeter, turizmcileri rahatlatan bir açıklama yaptı. Söz konusu iki maddenin iptal edildiğini belirten Yeter, UKOME’nin aldığı yeni kararı açıkladı. Mahmut Yeter “Turizmcilerin iki kaygısı vardı. Birincisi araçlardan 7 kişiden aşağı yolcu taşıma kıstas , ikincisi ise 12 saatten önce yolcuların listesinin Toplu Ulaşım Hizmetlerine bildirilmesiydi. Geçen gün yaptığımız gözden geçirme toplantısında, turizm acentelerini rahatlatacak iki tana kıstası iptal ettik. Dolayısıyla araçlardaki yolcu sayısı 7 kişiden az olsa da bir problem değil. Toplu Ulaşım Hizmetlerine de herhangi bir bildirimde bulunarak rezervasyon yapmalarına gerek kalmadı” dedi.


Bu Haber 13.06.2018 - 08:47:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.