Uğur'dan Mehmet Ersoy'a: Türkiye turizmini Max Royal olarak görmemeli

Uğur'dan Mehmet Ersoy'a: Türkiye turizmini Max Royal olarak görmemeli

Bentour’un Antalya’daki toplantısında gazetecilere değerlendirme yapan Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, bakanlığın politikalarına dair eleştiriler getirdi.


Türkiye’nin imajını değiştirebilmesi siyaset ve adalet konularında ilerleme kaydetmesi gerektiğini belirten Kadir Uğur, bu olduğunda Türkiye’nin turistler tarafından daha fazla tercih edileceğini dile getirdi. Uğur, ‘’Lağımların arıtırılmadan denize akıtıldığı yerler bile, sırf imajı yüksek diye, bizden daha fazla tercih ediliyor. Bakanın koyacağı 20 first class koltukla imajı nasıl düzelteceğiz? Bizler 50-100 milyondan bahsediyoruz. Adalete önem vermemiz lazım. Türkiye’de Almanya’da iş yapan 6 bin tane firma var. Adam yatırım yapmış ama ortağı FETÖ’cü çıkmış. Yatırım yapan Alman, o kişinin FETÖ’cü olduğunu nereden bilsin?’’ dedi.

‘’Bizim iyi bir reklam yapmamız lazım.’’ diyen Kadir Uğur, yıllardır Home of reklamlarının karşısında olduğunu belirterek, ‘’Home of Avrupa’da mobilya şirketlerinin kullandığı bir reklam.’’ ifadelerini kullandı.

OTELCİLER KENDİLERİNE SIRTINI DÖNENİ UNUTMAMALI

Novanta’nın dışında, Delphin Grubu ve Stone Grubu olmak üzere 2 tane stratejik ortakları olduğunu kaydeden Uğur, ‘’Biz Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmanın gururunu yaşıyoruz. Zor zamanda tur operatörleri uçakları İspanya’ya çevirirken biz Türkiye’ye sadık kaldık. Şimdi bakıyorsunuz otelciler stop çekiyor. Otelcilerin iki sene öncesini unutmaması lazım. Otelciler kendilerine sırtını dönenleri ve değer vereni unutmamalı.’’ eleştirilerinde bulundu.

5 YILDIZ, 3 YILDIZ FİYATINA SATARSA 3 YILDIZ KAÇA SATACAK?

Uğur, değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti:

‘’Biz otelcilere fiyat arttırmayın demiyoruz, kaliteyi arttırın diyoruz. 4 ve 5 yıldızlı oteller 2 ve 3 yıldız fiyatına satarsa, 2 ve 3 yıldızlı oteller kime, kaça satacak. Fiyatların yükselmesi lazım ama kaliteyle birlikte.

‘’FUARLARI İPTAL EDEREK LOBİLERİ KARŞIMIZA ALDIK’’

Fuarların bir anda iptal edilmesi Türkiye’ye düşman yaratacak. Oradan birkaç yüz bin euro tasarruf edeyim derken, lobileri karşımıza aldık. Fuar şirketleri aynı zamanda güçlü lobiler. Bu fuarların tartışılmadan aniden iptal edilmesi iyi değil.

‘’BAKAN TÜRKİYE’Yİ MAX ROYAL OLARAK GÖRMEMELİ’’

Bakanın Türkiye’yi Max Royal gibi görmemesi lazım. Tüm Türkiye Max Royal olursa Max Royal’in değeri kalmaz. Bakanın turizmde alt ve orta seviyeye değer vermesi, Türkiye turizmine bütünsel olarak bakması lazım. Bakanımızın otelleri ve tur operatörü var ama yurt dışındaki tur operatörlerini de dinlemesi lazım. Bu işin kaynağı tur operatörleridir. Belki bu 10 sene, 20 sene sonra değişecek ama şu andaki gerçek bu.

Bakanlık tasarruf yapacaksa, beş bin personelden yapsın ve o parayla reklam yapsın. Reklam bu işin her şeyi. Reklam verirseniz, Spiegel Türkiye ile ilgili olumsuz bir şey yazmadan önce iki kere düşünmek zorunda kalırBu Haber 30.11.2018 - 18:36:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • metin ser - 01.12.2018 - 10:18

    kadir bey , dilinize saglik . incomingcilerin dertlerini siz dile getirdiniz. ardi ardina yapilan stratejik hatalar bizleri isyan ettiriyor, once zamansiz olarak muze girislerinin arttirilmasi, sonra fuarlarin iptali, ardindan cok basarili bir tanitma genel muduru yerine sektor disindan bir tanitma genel muduru tayini ve suregelen yanlislar. tenkitlerinize aynen katiliyorum home ibaresi ile turkiye tanitimi yanlis , yillardir bu yanlista israr ediliyor.sayin lutfen incoming sektorunun sesini duyun , cinden hindistandan ,japonyadan sejour turisti gelmez sadece kultur turisti gelir.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.