Uğur Dündar’dan ‘Murat Ersoy cezaevine girebilir’ iddiası

Uğur Dündar’dan ‘Murat Ersoy cezaevine girebilir’ iddiası
Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un cezaevine girtebileceğini ileri sürdü.

Ünlü gazeteci Uğur Dündar, Sözcü gazetesindeki köşesinde “Turizm Bakanı’nın kardeşi cezaevine girebilir!” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

Çeklere 'karşılıksız' kaşesi vurduruluyor

Ali Murat Ersoy’un iflas eden şirketi AtlasGlobal’in (AtlasJet)kendisine hizmet veren bir şirketten milyonlarca liralık mal ve hizmet satın aldığını ve bu alışveriş için söz konusu şirkete 4 tane çek verdiğini Uğur Dündar, “Çeklerin ödeme günü geldiğinde bankalarda karşılığının olmadığı görülüyor. Alacaklı şirket de çeklere “karşılıksız” kaşesi vurdurarak konuyu yargıya taşıyor. Çeklerin karşılıksız çıktığı tarih: 12.02.2020.” ifadelerini kullandı.

"İflasın sebebini bilmiyorum"

Elinde bulunan mahkeme kararına göre Ali Murat Ersoy hakkında 4 ayrı ceza davası açıldığını ve Ersoy’un 4 davadan da mahkum olduğunu ifade eden Dündar, “Mahkemedeki savunmasında ‘Şirketinin devam eden bir iflas davası bulunduğunu, ama iflasın sebebini bilmediğini’ söylüyor.

Çeklerin ödenmediği tarihle iflas başcurusunun tarihi aynı

İşte gariplik de burada başlıyor. Çünkü şirket sahibi Ali Murat Ersoy'un sebebini bilmediğini iddia ettiği iflas davasını, Atlasjet'in kendi kendisine açtığı anlaşılıyor!.. Üstelik mahkemenin tensip tutanağına göre iflas davası, yukarıda bahsettiğim dört adet çekin bankadan ödenmediği tarihle aynı gün, yani 12.02.2020 tarihinde açılıyor!” diye yazdı.

Dosyadaki bir diğer tuhaflığın da Ali Murat Ersoy’un ikametinin İstanbul’un bir ilçesinde görünmesi olduğuna dikkat çeken Uğur Dündar devamında şu noktaların altını çizdi:

“Oysa Ali Murat Ersoy belirtilen ilçede değil, gerçekte Boğaz kenarındaki bir villada oturuyor.

Ama mahkemeye sıradan bir adres bilgisi veriyor!..

Mahkeme, Atlasjet yetkilisi Ali Murat Ersoy'u karşılıksız çıkan çeklerin bedeli kadar adli para cezası ödemeye mahkum ediyor.

Ayrıca kararda, hüküm kesinleştiğinde ve bu paraların ödenmemesi halinde cezanın para cezası olmaktan çıkacağı ve doğrudan hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor.

YAZININ DEVAMI>>>Bu Haber 14.08.2021 - 09:59:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.