Ufuk Cömertoğlu: Tehdit edildim!

Ufuk Cömertoğlu: Tehdit edildim!

Tutuksuz yargılandığı FETÖ davasında hakim karşısında çıkan Delphin otellerinin ortağı Ufuk Cömertoğlu, avukat Ahmet Özel'in kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.


Tutuksuz yargılanan Ufuk Cömertoğlu, Antalya 8. Ağır Cza Mahkemesindeki 14 Ekim tarihli durulmada duruşmada verdiği ifadede avukat Ahmet Özel tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre Cömertoğlu duruşmada, Ahmet Özel'in kendisini tehdit ettiğini öne sürerek, “Senin dedi ‘hakimini değiştiririm, sana gerekli cezayı veririm, siz bu çocuklardan ayrılacaksınız, bunlara malın fazlasını vereceksiniz’ dedi. Yani bir kumpas kurdular bize. ‘Ömer Gür’e beraat alan benim, Fettah Tamince’ye beraat alan benim.’ Evet yani ben ne yapayım efendim. Adaletin çetesi bunlar” dedi.

Ufuk Cömertoğlu, ifadesinde şunları söyledi:

''Benim helikopterimi kullanırlardı''

-Nereden biz FETÖ’cü oluyoruz, nasıl oluyoruz biz yargılanıyoruz, divan duruyor yani. İnanın sayın başkanım, yani benim, mümkün değil, Türkiye’de herkese sorun, herkes gülüyor. ‘Abi sizden FETÖ’cü olur mu’ diyor. İş adamıyım, helikopterim var, geliyorlardı. Mustafa Köse’si, Menderes Türel’i, diğer Dışişleri Bakanı, benim helikopteri kullanıyorlardı seçim zamanında. Mustafa Köse’yi bana gönderdi, dedi ki ‘Abi şu şu şu spor kulüplerinin borcu var’. Elden para verdim. Başımıza bu iş gelince hepsi kayboldu.

-Ailece bizim FETÖ ile işimiz yoktur. Yalnız şunu çok iyi biliyorum, Kürşat denen bir tane avukat var, ahlaksız. Eskiden benim avukatımdı. Bu adliyede Kürşat (Ahmet Kürşat Köhle), bir gene savcı var, Gürkan (Gürkan Kütük), devamlı benim otelime geliyor. Onunla yiyor, içiyor, yatıyor, kalkıyor.

''Beni tehdit etti, şahidim var''

-Ee olur mu öyle şey, sonra bir tane de avukat var, Ahmet Özel. Beni tehdit etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok yakın arkadaşıyla gittim oraya, o da kendisi hacıdır, ‘Allah’a inanan insanım, gelirim her yerde ifade veririm, gerekirse Cumhurbaşkanına da çıkarız’ dedi. Beni tehdit etti, ‘Senin hakimini değiştiririm, sana gerekli cezayı veririm, siz bu çocuklardan ayrılacaksınız, bunlara malın fazlasını vereceksiniz’ dedi. Evet, arkadaşımın yanında dedi ve şahidim de var. Tehdit etti. İhtar var, mahkemeye daha önce de oğlum çekti bununla ilgili. Efendim olmaz ki böyle.

''Bunlar mafya, çete olmuşlar''

-Biz tırnaklarımızla yaptık. Kumpas kurdular bize. İstanbul’da, beraat da verdiler, ‘Beraat da alırım, senin beraatini da alırım, ben hallederim’ dedi. ‘Çünkü, Ömer Gür’e beraat alan benim, Fettah Tamince’ye beraat (takipsizlik) alan benim’. Size sığındım, yani adaletinize sığındım. Çünkü bunlar mafya, çete olmuşlar. Adaletin çetesi bunlar.Bu Haber 06.11.2019 - 13:47:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • TURIZIMCI - 06.11.2019 - 10:26

    Senden fetocumu olur agbi ?? alayi corbaci bunlarin .

  • Aysun Hos - 06.11.2019 - 04:11

    Sen fetöcüsün bitti. Başkaları gelip senden para ve yardım istedi ve sen verdin, buna kimse inanmaz. Sen 1 kuruş için Türkiye'yi satarsın.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.