UBER'den açıklama: Türkiye'ye sonuna kadar bağlıyız!

UBER'den açıklama: Türkiye'ye sonuna kadar bağlıyız!
Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Türkiye'de faaliyet gösteren UBER araçlarına ceza verileceğine ilişkin haberlerin ardından, UBER'den konuyla ilgili açıklama geldi.


Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, korsan taşımacılık yapan araç sahibinin, yolcu taşımacılığı için aldığı D2 yetki belgesine ilk tespitte 50 uyarı cezası verilecek. Bir yıl içinde iki defa aynı ihlali yaptığı tespit edilirse 2 yıl boyunca yetki belgesi iptal edilecek.Habertürk'te yer alan habere göre, değişiklikle yönetmeliğin 30’uncu maddesine bir ek yapıldı. Buna göre yetki belgesi sahipleri, yetki belgesi eki taşıt belgelerinde kayıtlı taşıtlarını, taşıtın kayıtlı olduğu yetki belgesi kapsamı dışında ve/veya yetki belgesi olmayan gerçek veya tüzel kişilerin faaliyetleri için kullandıramayacaklar. Buna uymayan yetki belgesi sahiplerine ilk tespitte 50 puan uyarı cezası verilecek.

Uber, dün yürürlüğe giren yönetmelik uyarınca korsan taşımacılık yapan araç sahibine yolcu taşımacılığı için aldığı D2 yetki belgesine ilk tespitte 50 uyarı cezası verilmesi, 2. ihlalde ise 2 yıl yetki belgesinin iptal edilmesini öngören yasanın ardından bir açıklama yaptı. UBER'den yapılan açıklama şöyle:

''Türkiye’deki şehirlerin ulaşım seçeneklerini geliştirmek amacıyla tüm ilgili yerel paydaşlarla iş birliği içinde çalışmak istiyoruz ve uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız.''
Bu Haber 30.05.2018 - 11:24:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.