TÜRSAB’tan ‘Afetzedeler sokakta kalmasın’ kampanyası

TÜRSAB’tan ‘Afetzedeler sokakta kalmasın’ kampanyası

TÜRSAB, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem felaketinden etkilenen vatandaşların barınabilmesi için ikinci bir konuta sahip olanlara çağrıda bulundu.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ‘Afetzedeler sokakta kalmasın’ projesiyle, yaşanan felaketten etkilenen ailelerin, yazlık evleri bulunanların ya da ikinci konut sahiplerinin kullanmadıkları boş olan konutlarında barınma ihtiyaçlarının geçici olarak giderilmesini sağlayacak.

Projenin ilk aşamasında konutunu konaklamaya açmak isteyen vatandaşlarımızın ve kullanılabilecek konutların envanteri oluşturulacak.

TÜRSAB’tan yapılan açıklamada projenin uygulanmasında ikinci konut niteliğindeki yapının envanteriyle birlikte zarar görmemesi, konut sahibinin formda belirteceği tarihte tahliye ve tesliminin sağlanması, konutun afetzedeye tesliminde ve iadesinde kamusal gözetim ve denetimin yapılması amaçlanıyor.

Konutlarını afetzedelere açmak isteyenlerin linke tıklayarak başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.Bu Haber 11.02.2023 - 10:18:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.