TÜRSAB’ın girişimi sonucu acenteler müzeler için indirimli toplu bilet alabilecek

TÜRSAB’ın girişimi sonucu acenteler müzeler için indirimli toplu bilet alabilecek

Yeni düzenlemeye göre, seyahat acentaları, Milli Saraylar’dan indirimli ve toplu bilet alabilecek.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) girişimleri sonucunda, Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Milli Saraylara bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalarda uygulanacak ziyaret, tahsis, arşiv, araştırma ve görüntü alma usul ve esasları ile bilet fiyatları için yeni düzenlemeye gidildi.

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Müzecilik ve Tanıtım Dairesi Başkanlığı tarafından Usul ve Esaslar ile yeni bilet fiyatlarının güncellenmesine ilişkin olarak ilgili yerlere iletilen yazıyla yapılan düzenleme kapsamında, düzenleme kapsamında seyahat acentaları söz konusu müze ve benzeri yerlere aylık veya yıllık rezervasyon yaptırabilecek, indirimli bilet alabilecekler.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının yazısında, yeni bilet fiyatlarının 1 Mayıs tarihi itibariyle uygulanacağı, İslam Medeniyetleri Müzesi'nin bilet fiyatlarının ise 5 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olacağı bilgisine yer verildi.

Milli Saraylar’da Müzekart da geçerli olacak

Düzenlemeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı saray, müze, köşk, kasır ve tarihi fabrikalarda Müze Kart da geçerli olacak.

Topkapı Sarayı'nda Müzekart ile Museum Pass Türkiye ve Museum Pass İstanbul kartları geçerli kılınırken Harem ve Aya İrini bölümü kapsam dışında bırakıldı. Dolmabahçe Sarayı'nda ise Selamlık bölümünün dışındaki mekanlarda Müzekart’ın geçerli olduğu açıklandı.Bu Haber 30.04.2022 - 08:53:42 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.