TÜRSAB’dan Bakan Koca’ya mektup

TÜRSAB’dan Bakan Koca’ya mektup
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderilen mektupta turizm sektörünün devlete yük olmadan turizm çalışanlarını aşılamaya hazır olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı bugün itibariyle sağlık çalışanlarını aşılamaya başladı. Aşılama, belirlenen öncelikli gruplata göre yürütülecek.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir mektup yazarak, turizm sektöründe çalışan personelin aşılanmasının Türkiye’yi rekabette öne çıkaracağı ifade edildi. Turizm gelirinin Türkiye için önemine vurgu yapılan mektupta, turizm sektörü çalışanlarına yönelik aşı kampanyasının Türkiye’ye dönük rezervasyon talebini olumlu yönde etkileyeceğine dikkat çekildi.

''Turizm sektörü devlete yük olmadan personeli aşılayabilir''

Turizm personelinin aşılanması talebinin Sağlık Bakanlığı tarafından uygun görülmesi halinde TÜRSAB’ın devlete yük olmadan aşının elde edilmesi ve aşılamanın koordinasyonunda sorumluluk almaya hazır olduğu belirtilen mektupta, turizm personelinin aşılanmasının yurt içinden ve yurt dışından gelen turistlerin gönül rahatlığıyla tatil yapabilmesi için önemli olduğunun altı çizildi.

Sağlık Bakanlığı’nın ise öneriyi değerlendirme aşamasında olduğu öğrenildi. Bakanlığın, Bilim Kurulu’nun görüşünü aldıktan sonra bir yol haritası belirlemeyi planladığını kaydedildi.Bu Haber 14.01.2021 - 12:04:27 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Erkan 14.01.2021 - 09:09

    Aşıyı düşünene kadar askıdaki personeli düşünün hala maaş yada yardım alamıyoruz kısa çalışma ödeneğide yok

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.