TÜRSAB heyetinin Bakan Ersoy'a yaptığı ziyarette hangi konu konuşuldu?

TÜRSAB heyetinin Bakan Ersoy'a yaptığı ziyarette hangi konu konuşuldu?
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret eden TÜRSAB heyetinin, görüşmede gündeme getirdiği ilk konunun taşımacılıkla ilgili sorunlar olduğu belirtildi.


Vatan
gazetesinden Emre Eser'in haberine göre TÜRSAB heyetinin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a yaptığı ziyarette gündeme gelen ilk konu acentelerin taşımacılıkla ilgili yaşadığı sorunlar oldu.''BELEDİYELER VE TAKSİCİLER TURİZMCİYE ENGEL OLUYOR''

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, toplantıda konuşulan konulardan birinin gelen turistlerin Türkiye’deki taşımacılığı konusunda yaşanan sıkıntı olduğunu söyledi. İlgili yasada açıkça belirtilmesine rağmen havalimanlarında turizmcilerin kendi getirdikleri turistleri taşıyamadıklarını söyleyen Bağlıkaya, “Belediyeler, taksiciler turizmciye engel oluyor. Turizmci havalimanına giremiyor. Sonra çeşitli tartışmalar ortaya çıkıyor ve yine turizmci zarar görüyor. Artık bunların yaşanmasına engel olacağız. Toplantıda bu sorunun acilen çözülmesi gerektiğini ilettik. Bundan sonra turizmci kendi getirdiği turisti konforlu bir şekilde kendisi taşıyacak” şeklinde konuştu.

2019’DA ÇİN’E EK SEFERLER ARTACAK

Sektör temsilcileri son dönemde Uzak Doğu pazarından yapılan anlaşmalara rağmen yeterli uçak seferi olmadığı için turist getiremediklerini de Bakan Ersoy’a iletti. Buna göre Çin, Hindistan ve diğer Uzakdoğu pazarları olmak üzere buradaki tüm ülkelerle ilk kez devlet düzeyinde temas kurulacak ve Yeni Havalimanı ile birlikte bu pazarlara ek seferlerin  konulması için işlemler başlatılacak. Çin ve Hindistan’dan gelen uçaklar için konulacak ek seferler kıştan önce resmen başlayacak. Sektör bu konuda Ersoy’un hem turizmdeki hem de havacılıktaki tecrübelerinin süreci hızlandıracağını düşünüyor.

SIRADA SAĞLIK VAR

Turizm sektörü temsilcileri olarak bakanlıkta her hafta bir konuyu görüşerek çözüme kavuşturacaklarını belirten Firuz Bağlıkaya, sıradaki konunun sağlık turizmi olduğunu ve bu konuda da adımların hızla atılmaya başlandığını söyledi. Bağlıkaya, “40 milyar dolar gelir hedefine ulaşmamız için bazı sorunları hızla çözmemiz gerekiyor. Önümüzdeki yıl için 50 milyar dolarları konuşuyoruz. Bunlar için bu adımların atılması gerekiyor. Ulaşım da bunun ilk basamağı oldu. Sırayla her problemi çözeceğiz” dedi.


Bu Haber 21.07.2018 - 12:05:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ACENTELERİN EN DOĞAL HAKKI BUDUR - 23.07.2018 - 02:00

    KENDİ MÜŞTERİNİZİ TAŞIYAMIYORSUNUZ VE TAŞIMACI İLE ANLAŞMAK ZORUNDASINIZ NE SAÇMA? BELİRLİ KRİTER GETİRİRSİNİZ O ZAMAN ACENTEYE DERSİNİZ Kİ ARKADAŞ MÜŞTERİYİ TAŞIYACAKSAN BİNEK 5 KİŞİLİK ARAÇ İLE TAŞIMA. GİT 8+1 HUSİSİ OTOMOBİL RUHSATLI ARAÇ AL SADECE O ARAÇ İLE TAŞIYABİLİRSİNİZ. DERSİN. VE MUTLAKA MÜŞTERİ KENDİ MÜŞTERİNİZ OLACAK VOUCHER OLACAK TURSAB BELGESI OLACAK ARACA AIT BELGEYIDE TURSAB VERSIN. BENIM ACENTEME 5 ADET BU ARAC LAZIMSA 5 ADET BELGE ALMALI VE 5 ADET ARAC TURSAB BELGESI OLMALIDIR BELGE BASI DA TURSABA 1 ER TL BAGIS YAPILMALIDIR.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.