''Sektöre yapılan destek ve teşvik, ülke ekonomisine dönecektir''

''Sektöre yapılan destek ve teşvik, ülke ekonomisine dönecektir''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, üç kamu bankasının hayata geçirdiği ‘tatil kredisi’ ile ilgili açıklama yaptı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bank’ın hayata geçirdiği tatil kredisiyle ilgili açıklama yapan TÜRSAB, kamuya ilettikleri sektöre ilişkin talepler arasında, tatil kredisinin de olduğunu, söz konusu kredinin sektöre canlılık ve hareket getireceğini belitti.

TÜRSAB’ın tatil kredisine ilişkin açıklaması şöyle:

‘’Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından uygun vadeli olarak sunulan tatil kredisini sektörümüzün talepleri çerçevesinde atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. TÜRSAB olarak bu öneriyi resmi makamlarla gerçekleştirdiğimiz temaslarda dile getirmiştik.

Devlet Bankalarıyla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran tüketicilere 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulmuş olacak.

Tatil kredisinin sektörümüzde hareketlilik ve canlılık yaratmasını bekliyoruz. Normalleşme adımları çerçevesinde seyahat acentalarımız da misafirlerini bekliyorlar. Özellikle yaz dönemi ve Eylül aylarında iç pazardaki talebin yükseleceğini öngörüyoruz.

Kredinin vatandaşlarımıza turizm pazarlamasının en önemli aktörü seyahat acentaları üzerinden kullandırılması da son derece isabetli bir karar olmuştur. Seyahat acentaları misafirlerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunan ve misafir memnuniyetini ön planda tutan kurumlar.

Acentalarımız bu süreçte de vatandaşlarımıza çok sayıda tatil paketi sunacak ve güzel bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır.

Bir diğer önemli gelişme, kredi kartı ile seyahat acentaları üzerinden alınan tatil paketlerinin 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alınabilmesidir. Kredi kartına taksit sayısındaki artışın da olumlu etkileri olacağına inanıyoruz.

Açıklanan “Tatile Destek Kredi”si korona virüsü salgını sonrası normalleşme sürecine ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayacaktır. Zira yapılan araştırmalar gösteriyor ki turizmde 1 birim talep artışı ekonomiyi 2 birim canlandırıyor. Sektörümüze yapılan her türlü destek ve teşvik, ülke ekonomisine dönecektir.’’Bu Haber 01.06.2020 - 16:25:00 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.