TÜRSAB'dan flaş hamle: 20'ye yakın portala daha 'Booking' davası

TÜRSAB'dan flaş hamle: 20'ye yakın portala daha 'Booking' davası
Türkiye Seyahat Acentalerı Birliği, Booking.com ile aynı durumda olan 20'ye yakın rezervasyon portalı için hukuki işlem başlattı.


Türkiye'de faaliyetleri durdurulan yurt dışı menşeili rezervasyon portllarına yenileri eklenebilir.Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Booking.com'un durumundaki 20 rezervasyon portalı için daha hukuki işlem başlattığını duyurdu.

Yönetim Kurulu toplantısında konuyu gündemine alan TÜRSAB, Türkiye pazarında, Türk müşteriye, Türkiye’de ürün ve hizmet satarak kazanç elde etmesine rağmen, vergi ödemeyerek Türk seyahat acenteleri ve Türk tur operatörleriyle haksız rekabet eden airbnb, agoda, skyscaner ve Expedia gibi 20’ye yakın site ile ilgili hukuki işlem başlatma kararı aldı.
Bu Haber 08.08.2018 - 13:55:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Bize de bu yakışır - 08.08.2018 - 02:23

    Türkün online ile imtihanı. Kapat, yok et, yasakla. Yahu daha iyisini kendiniz yapın.

  • Rıfat - 08.08.2018 - 02:05

    Bu şirketler turizm sektörünün buram buram kalitesizliğini kapatan ve satış pazarlama yapılanmalarını eğiten bir yapı oldu. Tur operatörlerinin haksız baskılarını hafifleten online kanalları vergi adı altında zorluyorlar ya en çok buna içimiz yanıyor. Pazarcı gibi operatörler, mahalle esnafı gibi otellerden sonra bu tür şirketlerin kalitesi fazla gelir bize.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.