TÜRSAB'a peş peşe icraları kim gönderiyor?

TÜRSAB'a peş peşe icraları kim gönderiyor?
TÜRSAB'da göreve gelen yeni yönetim, daha koltuğa oturmadan hacizlerle boğuşmaya başladı. Eski yönetimden kalan borçlar nedeniyle kuruma günde 2-3 icra gittiği belirtiliyor.


TurizmGüncel

TÜRSAB'ın şahıslara olan borçları nedeniyle kuruma her gün 2-3 haciz gittiği belirtiliyor. Başaran Ulusoy yönetimi görevdeyken gelmeyen icraların birden akın etttiğini belirten yeni yönetim, icraların özellikle birileri tarafından yönlendirildiği kanaatinde.YENİ YÖNETİMİN HABERDAR DAHİ OLMADIĞI BİLETLERE EL KONULDU

Son olarak gündeme gelen müze bileti haczi ise işi daha karmaşık bir hale getirdi. Haciz için gelen bir avukatın, birliğin atıl odalarından birine nokta atışı yaparak, yeni yönetimin bile haberdar olmadığı milyonlarca lira değerindeki müze biletini muhafaza altına aldırması bardağı iyice taşırdı.

MALİ DENETİM BİTMEK ÜZERE

Sürekli icralarla boğuşan TÜRSAB yönetimi, çareyi bağımsız bir denetim şirketi görevlendirerek birliğin hesaplarını inceletmekte buldu. Çalışmaya başlayan denetim şirketinin, raporunu bugünlerde bitirmesi bekleniyor.

ANKARA'DA BAKANLARLA GÖRÜŞMELER YAPILIYOR

Öte taraftan TÜRSAB yönetimi, Ankara'da çeşitli temaslarda bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'u ziyaret eden heyet, daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Heyetin, Ekonomi Bakanı ile de bir görüşme gerçekleştireceği belirtiliyor.

''DEVR-İ SABIK YARATMA PEŞİNDE DEĞİLİZ AMA...''

Ankara'daki temasları ile ilgili bilgi aldığımız Bağlıkaya, devr-i sabık yaratma peşinde olmadıklarını ancak söz konusu mali sorunları ortadan kaldırma konusunda da kararlı olduklarını ifade etti. Bağlıkaya, ''Şu anda TÜRSAB'ın borçları ile ilgili durum tespiti yapıyoruz. Bu konuyu en kısa sürede çözüme kavuşturacağız.  Ayağımız tökezlese sevinecekler var. Bu işin altından kalkamayacağımızı düşünenler, bunu bekleyenler yanıldıklarını görecekler.'' ifadelerini kullandı.

Bakan Kurtulmuş ve diğer bakanlarla yaptığı görüşmelerin nezaket ziyareti olduğunu kaydeden Bağlıkaya, ''Ancak görüşmelerde acentelerin durumunu da aktarıyoruz.'' dedi.


Bu Haber 19.03.2018 - 19:59:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.