TÜROFED’den Neşet Koçkar’a ‘sonuna kadar’ destek

TÜROFED’den Neşet Koçkar’a ‘sonuna kadar’ destek

Neşet Koçkar’ın ani bir hamleyle Avrupa’nın ikinci büyük seyahat grubu Thomas Cook’tan yüzde 6,71 hisse alması hem Türkiye hem de Avrupa seyahat pazarında gündem oldu. TÜROFED Başkanı Osman Ayık ‘sonuna kadar destekliyoruz’ dedi.


TurizmGüncel

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Anex Turizm Grubu’nun sahibi Neşet Koçkar’ın Thomas Cook’tan hisse almasını son derece olumlu karşıladıklarını söyledi.

’’Son derece önemli bir hamle’’

TurizmGüncel’e açıklama yapan Osman Ayık, ‘’Türk kökenli tur operatörü Anex’in dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’tan ciddi miktarda hisse alması Türkiye turizminin geleceği açısından son derece önemli bir hamle’’ dedi.

TÜROFED olarak Neşet Koçkar’ın girişimini son derece önemsediklerini ve sonuna kadar desteklediklerini yineleyen Osman Ayık, bundan sonra Thomas Cook’un alacağı kararlarda Türkiye’nin daha fazla göz önünde bulundurulacağına dikkat çekti.

Thomas Cook hisseleri yüzde 92 değer kazandı

Neşet Koçkar’ın Thomas Cook’tan hisse aldığına ilişkin haberlerin Avrupa medyasına düşmesinin ardından şirketin hisseleri hızla yükselmeye başlamıştı. Bloomberg’te bugün yayınlanan haberde, Neşet Koçkar’ın hisse almasının ardından Thomas Cook hisselerinin toplamda yüzde 92 değer kazandığı belirtildi.

 Bu Haber 02.08.2019 - 20:27:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.