TÜROB: Cumhurbaşkanı'nın başlattığı kampanyayı destekliyoruz ama...

TÜROB: Cumhurbaşkanı'nın başlattığı kampanyayı destekliyoruz ama...
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışındaki Türk vatandaşlarına çağrıda bulunarak 'komşunu da al gel’ kampanyası başlatmasını memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı. Bayındır, bu tip kampanyaların olumlu olduğunu, ancak sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmek için başka destekler de bekledilerini ifade etti.


Turizm sektörü temsilcilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yurt dışındaki Türk vatandaşlarına çağrıda bulunarak 'komşunu da al gel’ kampanyası başlatması Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’deki buluşmaya TÜROB üst yönetimi de katılırken, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu tür bir kampanyanın olumlu olacağına, yurt dışındaki Türklerin turizm açısından önemli bir potansiyeli bulunduğuna dikkat çekti. Bayındır, sektör olarak bu konuda gerçekleştirilecek her türlü uygulamaya destek olacaklarını dile getirdi.

'TURİZMCİ BİR DANIŞMAN FAYDALI OLUR'

Bayındır, bu tip kampanyaların olumlu olduğunu, ancak sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmek için başka destekler de bekledilerini ifade etti. Türkiye'nin, uluslararası arenada imaj ve itibar yönetimini acele devreye sokması gerektiğini belirten Bayındır, turizm sektöründen bir profesyonelin bu dönemde Cumhurbaşkanlığı Danışmanlığı görevine getirilmesinin, sektördeki gelişmelerin ve sektör örgütlerinin de dahil edilmesi ile yapılacak çalışmaların doğrudan planlamasına katkı sağlayacağını vurguladı. Bayındır, sektörde faaliyet gösteren işletmelerin SGK primlerinin en az 1 yıl ertelenmesi, primlerin yüzde 50’sinin İşsizlik Fonu, İŞKUR veya Hazine tarafından karşılanması sağlanması ve banka kredileri konusundaki sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydetti. Bayındır, sektörde yaşanan olumsuz gelişmelerin tüm ülkeyi etkilediği göz önüne alınarak, açıklanan/açıklanacak desteklerin coğrafi bölge belirtilmeksizin tüm ülkemizi kapsamasının önemli olduğunu belirtti. 

TÜROB HEYETİNDE KİMLER VARDI?

TÜROB heyeti şu isimlerden oluştu:

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Başkan Yardımcısı Müberra Eresin (Eresin Otelleri), Başkan Yardımcısı Armin Zerunyan (Hilton Worldwide), Genel Sekreter Hediye Güral Gür (NG Hotels), Levent Erdoğan (My Dora Horel), Ziya Cihan (WOW İstanbul), Dr. Faik Öztunç (Divan Otelleri), Ayhan Hacıbektaşoğlu (Barın Hotel) İsmail Taşdemir (TÜROB Genel Müdürü), Murat Dedeman (Dedeman Otelleri), Dursun Özbek (Point Otelleri, GS Başkanı), Oya Narin (Martı Otelleri), Essum Aslan (Nevali Hotel), Hüseyin Öztürk (The Marmara Otelleri), Emel Elik Bezaroğlu  (Elite World Otelleri), Zeynep Nil Bozatlı (Holiday Inn A. North), Ali Güreli (Sofa Hotel) Nevin Akçelik (Club Nena), Alaeddin Babaoğlu (Hilton Garden Inn), Hasan Ekmen (Adamar Hotel), Murat Keloğlu (Ramada Plaza İstanbul), Erkan Sadıkoğlu (Suadiye Hotel), Ferah Yağan (Hilton Grubu), Recai Çakır (Sianji Group), M.Naci Topsakal (Haliç Kongre Merkezi).
Bu Haber 02.02.2017 - 14:01:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.