Türkiye'yi artık 'ekonomik tatil' seçeneği olarak görmüyorlar

Türkiye'yi artık 'ekonomik tatil' seçeneği olarak görmüyorlar
2018 yılında Rusya'da fiyatı en fazla artan hizmetin yurt dışı tatil paketleri olduğu açıklandı.

2018 yılında Rusya'da fiyatı en fazla artan hizmetin yurt dışı paket tatili olduğu açılandı.

YUT DIŞI TATİL FİYATINDA YÜZDE 10'A YAKIN ARTIŞ OLDU

TürkRus.com'un Ura.ru’dan aktardığı habere göre, Rusya’da yurt dışı tatil paketlerinin fiyatı geçen yıla kıyasla ortalama yüzde 9,8 yükseldi.

Rusya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (VTsİOM) anketine göre, 2018 yılında yurt dışında tatil yapan Rusya vatandaşlarının oranı yüzde 1 azalarak yüzde 6’ya geriledi.

Rusya vatandaşlarının yurt dışında kişi başı ortalama tatil harcaması da 37 bin 363 rubleden 37 bin 179 rubleye geriledi. Rusya Tur Operatörleri Birliğinin verilerine göre, geçen sene Kırım, Krasnodar ve Stavropol gibi Rusya sahillerine olan talep ise yüzde 8-10 arttı.

''TÜRKİYE VE GÜRCİSAN ARTIK EKONOMİK TATİL SEÇENEĞİ GÖRÜLMÜYOR''

Uzmanlar, yurt dışı tatillerinin pahalanmasının başlıca sebebinin döviz kurlarındaki artış olduğunu belirtiyor.

Siteye değerlendirmede bulunan ekonomist Sergey Baraşkov, “İnsanlar ilk önce tatillerinden kemer sıkıyor. Tabii çoğu kişi yurt dışı tatilinden vazgeçti. Türkiye, Gürcistan gibi ülkeler de artık ‘ekonomik’ tatil seçeneği olarak görülmüyor” dedi.

''TÜRKİYE FİYATLARI YÜZDE 20 ARTTI''

Galina Çernenko adlı turizmci ise, “Rusyalı turistler arasında çok popüler olan Türkiye tatillerinde bile fiyatlar pahalandı. Bu ülkeye erken rezervasyonda fiyatlar yüzde 20 arttı. Eskiden bir aile için fiyatı 100 bin ruble olan oteller artık 120 bin ruble. Ayrıca büyük oteller fiyatları artık dolar değil euro kuru üzerinden hesaplamaya başladı” diye konuştu.Bu Haber 28.01.2019 - 11:47:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.