Türkiye’ye gelen her 100 Alman turistten 20’sini ANEX getirdi

Türkiye’ye gelen her 100 Alman turistten 20’sini ANEX getirdi

ANEX Grubu 2024 Almanya programını açıkladı. Şirket gelecek sezonda otel ve uçuş kapasitesini yüzde 20 artıracak, Öger Tours Bodrum’da daha fazla otelle çalışacak, Yunanistan operasyonlarını genişletecek ve Körfez ülkelerini de programına alacak.


Turizm Güncel

Yüzde 45 büyüdü

Rusya-Ukrayna savaşı, deprem ve peş peşe yapılan iki seçime rağmen ANEX Grubunun Almanya’da başarılı bir sezon geçirdiği açıklandı. 2022-23 döneminde bir önceki yıla kıyasla yüzde 45 büyüyen ve 649 bin misafir sayısına ulaşan ANEX Almanya, satış gelirlerini ise yüzde 56 artırdı.

Türkiye’ye gelen her 100 turistten 20’sini ANEX getirdi

ANEX Almanya’nın en fazla büyümeyi Türkiye, Kanarya Adaları, Mısır, Tunus, Maldivler ve Tayland’da gösterdiği belirtilen açıklamada, grubun Almanya’daki Türkiye pazar payını yüzde 14’den yüzde 20’ye çıkardığına dikkat çekildi. Şirketin istatistiklerinde dikkat çeken bir diğer nokta ise grubun Almanya’daki toplam satışlarının içinde Neckermann Reisen’in payının yüzde 12’den yüzde 20’ye çıkması oldu.

Rezervasyonlarda çift haneli büyüme var

Yeni mali yıla da başarılı bir giriş yaptığını açıklayan ANEX Almanya’nın 2023-24 kış ve 2024 yaz satışlarında da çift haneli büyümeler kaydedildiği belirtildi. Kasım ayına kadar uzayan sezonda Kanarya Adaları’na dönük tatil talep keskin bir şekilde artış gösterirken uzak mesafe destinasyonlar Dominik Cumhuriyeti ve Tayland güçlü bir büyüme kaydetti.

2024 sezonu için ANEX Tour ve şirkete bağlı diğer tur operatörleri kapasitelerini yüzde 20 oranında artırdı.  Dört markanın, özellikle Türkiye ve Yunanistan'daki tekliflerine dönük erken rezervasyon talebinin yüksek olduğu belirtilirken; Mısır, Tunus ve Fas gibi fiyat-performans oranı çok iyi olan destinasyonların yanı sıra Bulgaristan'ın da 2024 yazında özellikle iyi rezervasyon alması bekleniyor.

Bütçeli tatil olanağı sunan her şey dahil sistemi yine trend olacak

Bütçeli tatil olanağı sağlayan her şey dahil sisteminin gelecek sezonda da trend olmaya devam edeceğini kaydeden ANEX Almanya, 31 Aralık’a kadar yapılan rezervasyonlara yüzde 50’ye kadar, 31 Mart’a kadar yapılan rezervasyonlara ise yüzde 35’e kadar indirim imkanı sunuyor. Tam ödeme yapan misafirler, kişi başı 29 euro karşılığımda kalkıştan 14 gün öncesine kadar ücretsiz iptal ve kalkıştan 10 gün öncesine kadar değişikliğe imkan tanıyan Anex Fair’i garanti ediyor.

ANEX Almanya’nın 2024 programından öne çıkan diğer noktalar şöyle:

Türkiye uçuş kapasitesi yüzde 20 artırıldı. Uçuşlarda Mavi Gök, Corendon, Freebird, ve SunExpress’in kapasiteleri kullanılacak.

Türkiye’de beş noktaya kültür turu

Öger Tours, daha fazla uçuşla Bodrum’daki otel portföyünü yüzde 20 artırdı ve 5 yeni Türkiye turunu programına ekledi. Bunlar Marmara Denizi çevresi turu (Çanakkale, Bursa ve İstanbul),  Kapadokya'nın Doğal Harikaları turu, Efes ve Pamukkale turu, Antik Dünya (Anadolu) turu ve Klasik Batı Türkiye Turu (İstanbul-Pergamon, Efes ve Bursa'daki antik ve Osmanlı kültürünün önemli noktaları).

Türkiye’den 550 her şey dahil otel programında

Dört tur operatörü markası, 30 tanesinde büyük aquaparklar bulunan toplam 550 her şey dahil otelle çok geniş bir tatil yelpazesi sunuyor.

ANEX Grubuna bağlı 4 tur operatörü,  Bodrum’daki otel portföyünü geçen yıla kıyasla yüzde 25 artırarak 90 otele çıkardı.

İspanya programı genişletildi

İspanya ve Portekiz: Balear ve Kanarya Adaları programları genişletildi. Katalonya teklifleri iki katına çıkarıldı. Anex Group İspanya’da Anex Tour, Bucher Reisen ve Neckermann Reisen markalarıyla güçlü bir şekilde temsil ediliyor.

Almanya ve Avusturya'dan haftalık 56 sefer ve programdaki 90'dan fazla otelle Mallorca tartışmasız en fazla talep gören Balear Adası. Onu haftalık 8 sefer ve 95'ten fazla otelle Ibiza takip ediyor. Haftada iki sefer düzenlenen Minorka'da ise grubun programında 15 konaklama tesisi bulunuyor.

Balear Adaları’na Eurowings ve Condor’un uçuşlarıyla turist taşıyan ANEX Grubu; Gran Canaria'da haftada 70 sefer ve 90'dan fazla otel, Fuerteventura'da haftada 54 sefer ve 85'ten fazla otel, Tenerife ve La Gomera'da haftada 63 sefer ve 160'tan fazla otel, Lanzarote'de haftada 19 sefer ve 65'ten fazla otel, La Palma'da haftada 11 sefer ve 10'dan fazla otel imkanı sunuyor. Bu bölgeye dönük uçuşlar ise  Condor, Sundair ve Eurowings tarafından gerçekleştiriliyor.

Anex Tour, Bucher Reisen ve Neckermann Reisen ayrıca İspanya'da Hipotels, Iberostar, Lopesan, Barcelo, H10, THB, Riu ve Occidental gibi çok sayıda tanınmış grupların otellerini de sunuyor.

Portekiz’den 160, Yunanistan’dan 1.100 oteli satıyor

Grup, Portekiz’in Algarve bölgesinde 100, Madeira’da ise 60 oteli programında aldı. Lizbon ve Porto da şirketin programında.

ANEX Grubunun programında, çoğu Girit, Rodos ve Kos’ta olmak üzere, 1.111’den fazla Yunan oteli bulunuyor. Bunların içinde en fazla otel 350 otelle Girit’te. Şirket, 2024 yaz sezonunda Yunanistan’daki otel portföyünü yüzde 40 genişletti.

Kuzey Afrika programı

Kuzey Afrika ülkeleri Mısır, Tunus ve Fas’ta da geniş bir seçenek sunan ANEX Almanya; 150’si Hurghada’da olmak üzere toplam 260 Mısır otelini programına aldı. Programda Tunus’tan 80, Fas’tan ise 55 tesis bulunuyor.  Bu bölgelere dönük uçuşlar ise Nouvelair, Tunis Air, Eurowings, Edelweiss Air, Easyjet ve Lufthansa ile yapılıyor.

Körfez ülkelerini radarına aldı

Körfez ülkeleri ve Umman için büyük bir teklif hazırlayan ANEX Almanya Bahreyn’de 28, Katar’da 35, Umman’da 40 ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ise 200 oteli programına aldı. Bu ülkelere dönük uçuşlar da Qatar Airways, Emirates, Ethiad, Lufthansa, Swiss, Austrian ve Türk Hava Yolları ile yapılacak.

Uzak mesafede Dominik ve Tayland öne çıkıyor

Uzak mesafe destinasyonlarda ise Dominik Cumhuriyeti ve Tayland öne çıkıyor. Bu iki destinasyona dönük kapasitesini yüzde 50 artıran şirket Punta Cana’da 115, Maldivler’de 125, Mauritius'ta ise 40 oteli programına aldı.

Kendi aracıyla seyahate çıkacak olanlar için de, Başta Hırvatistan olmak üzere, teklifler genişletildi.  Kendi arabasıyla seyahat edenler, Benelüks, Almanya, Fransa ve İtalya'nın da aralarında bulunduğu on bir destinasyondaki 2 bin otele ANEX üzerinden ulaşabilecek.Bu Haber 30.11.2023 - 11:30:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.