'Türkiye'de yaz tatili mümkün' dedi, 'gerekli koşullara' dikkat çekti

'Türkiye'de yaz tatili mümkün' dedi, 'gerekli koşullara' dikkat çekti
Almanya hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareis, gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda Alman halkının Türkiye'de tatil yapabilmesi konusunda iyimser olduğunu söyledi.

''Gerekli koşullar yerine getirilirse...''

Almaların bu yaz Türkiye'de tatil yapıp yapamayacağı, ya da ne zaman yapabileceği ile ilgili belirsizlik sürerken, Almanya hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareis, konuyla ilgili yeni açıklama yaptı. Alman turistlerin Türkiye'ye gidebilmesi konusunda iyimser olduğunu belirten Thomas Bareis, gerekli koşulların yerine getirilmesi halinde bunun mümkün olacağını ifade etti.

DW Türkçe'nin dpa haber ajansından aktardığı habere göre Bareis, "Üçüncü ülkelere yönelik seyahat uyarılarını da adım adım kaldırmayı düşünüyoruz. Enfeksiyon sayılarının düşük olması ve güvenlik standartları ile önlemlerin de üst seviyede uygulanması halinde seyahat uyarılarını devam ettirmek için bir neden görmüyorum" dedi.

''Türkiye ile görüşmeler sürüyor''

Hükümetin konuyla ilgili olarak Türkiye ile görüşme halinde olduğunu belirten Bareis, "Dile getirdiğim koşullar çerçevesinde Alman turistlerin bu yaz Türkiye’de tatil yapmaları mümkün olacaktır" ifadesini kullandı. Bunun için iki ülke arasında havayolu ulaşımının olması gerektiğini vurgulayan Bareiss, bazı havayolu şirketlerinin yeniden uçuşlara başlayacağını duyurduğunu belirtti. Seyahat uyarısının Haziran ayının ortasından itibaren kalkacak olmasının, hem tatilciler, hem de Alman seyahat ekonomisi için önemli bir sinyal olduğunu dile getiren Bareis, "Bu normalleşme yönünde atılmış bir adım" dedi.Bu Haber 05.06.2020 - 10:00:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.